Міністерство внутрішніх справ Великої Британії впроваджує АІ-інструмент для спрощення депортаційних процесів щодо мігрантів. Правозахисники впевнені, що це призведе до бездумної автоматизації рішень, що впливають на життя людей. Критики називають механізм «робокопом» і вказують на ризик посилення несправедливості.
Міністерство називає систему «заснованою на правилах» і стверджує, що вона лише пріоритизує справи, а остаточні рішення ухвалюють співробітники. Проте активісти з Privacy International вважають, що алгоритм створює передумови для необґрунтованого ухвалення рішень.
Вони звертають увагу, що за такого підходу співробітникам міністерства легше погодитися з ШІ, ніж спростовувати його висновки.
Раніше Міністерство відхилило запити про свободу інформації з приводу цієї технології. У відомстві посилаються на те, що її розкриття може порушити роботу імміграційного контролю. Однак за даними, отриманими Privacy International, алгоритм обробляє особисту інформацію, включно з біометрією та кримінальною історією мігрантів, і допомагає МВС спростити депортаційні процеси.
Деякі фахівці вважають, що впровадження ШІ в міграційні процеси не обов’язково погане, якщо воно буде ретельно регулюватися і перевірятися.
Водночас експерти попереджають, що, без належної прозорості та нагляду, ШІ-система ризикує тільки посилити упередженість в імміграційній політиці Великої Британії.