AP: Росія маскує термобаричні дрони приманками
AP: Росія маскує термобаричні дрони приманками

AP: Росія маскує термобаричні дрони приманками

Через оптичну імітацію радари не здатні відрізнити термобаричні дрони від порожніх. Це змушує українську ППО реагувати на всі об’єкти, не пропускаючи жодного.

Російський завод у Татарстані налагодив виробництво дронів із термобаричними боєприпасами, здатними пробивати товсті стіни та уражати цілі у зміцнених будівлях або під землею. Про це Associated Press.

Зауважується, що ця смертоносна зброя застосовується разом із дронами-обманками, які запускають для перевантаження українських систем протиповітряної оборони під час атак.

Операцію РФ під назвою “Хибна ціль” почали розробляти наприкінці 2022 року, розповіло джерело, обізнане із російським виробництвом. За його словами, суть операції – запуск ударних дронів разом із десятками “обманок”, наповнених ганчір’ям або пінопластом, які на радарах виглядають як справжні боєприпаси. Такий підхід змушує українських військових миттєво вирішувати, як розподілити обмежені ресурси, щоб захистити людей і критичну інфраструктуру.

Термобаричні боєприпаси, або “вакуумні”, створюють вибух надзвичайної сили. Внаслідок якого утворюється колосальний тиск, а температура сягає 3000 градусів. За своєю потужністю термобаричні боєприпаси великих калібрів можна порівняти з тактичними ядерними зарядами, але без радіаційного ефекту. Ударна хвиля настільки потужна, що жертв знаходять із розірваними легенями, пошкодженими очима та травмами мозку навіть далеко за межами епіцентру вибуху.

Український спеціаліст Сергій Безхрестнов зазначив, що російська армія вперше застосувала термобаричні дрони влітку. За його оцінкою, зараз вони становлять 3-5% всіх російських безпілотників.

“Цей тип боєголовок може знищити цілий багатоквартирний будинок і є надзвичайно небезпечним для українських електростанцій”, – пояснив він.

Експерт із міжнародного гуманітарного права Артур ван Коллер із ПАР заявив, що термобаричні дрони мають страхітливу репутацію через їхню здатність знищувати все у радіусі вибуху.

Дрони разом із приманками виготовляють на заводі в особливій економічній зоні Алабуга. Конвеєр запустили на початку цього року. Наразі завод виготовляє близько 40 обманок та 10 ударних дронів щодня.

Один ударний дрон коштує $50 тисяч і складається із китайських та західних компонентів.

Через оптичну імітацію радари не здатні відрізнити термобаричні дрони від порожніх. Це змушує українську ППО реагувати на всі об’єкти, не пропускаючи жодного, адже приманки з камерами можуть виявляти розташування українських систем ППО.

Нагадаємо, зокрема у ніч на суботу українська ППО збила 53 російські ударні дрони у 11 регіонах.



Теги по теме
Обстрел Оружие
Источник материала
loader