ООН повідомляє про понад 12 тисяч цивільних, які загинули в Україні з початку повномасштабної війни
ООН повідомляє про понад 12 тисяч цивільних, які загинули в Україні з початку повномасштабної війни

ООН повідомляє про понад 12 тисяч цивільних, які загинули в Україні з початку повномасштабної війни

За офіційною статистикою, щонайменше, 12,1 тисячі цивільних українців загинули від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, ще понад 26,8 тисяч отримали поранення, втім реальні цифри можуть бути набагато більшими.

Про це сказала в понеділок у Нью-Йорку заступниця генсека ООН з політичних питань Розмарі Дікарло у заяві від імені генерального секретаря ООН, передає власний кореспондент Укрінформу.

ООН повідомляє про понад 12 тисяч цивільних, які загинули в Україні з початку повномасштабної війни - Фото 1

«Ця війна триває вже 1000 днів, і смертельні бої, які не припиняються, охоплюють все більше Східної та Південної України. Цілі міста, села та селища перетворені на руїни»,- зауважила представниця ООН.

Вона зазначила, що, за офіційною статистикою, після повномасштабного вторгнення «щонайменше 12 164 цивільних були вбиті, в тому числі понад 600 дітей». Крім того, щонайменше 26 871 людина була поранена.

«І це лише офіційно підтверджені цифри, реальні втрати є набагато більшими», - зауважила Дікарло.

Причому, за її словами, за останні кілька місяців кількість жертв серед цивільного населення значно зросла, особливо впродовж жовтня й листопада, коли росіяни провели чи не найбільш інтенсивні й масштабні атаки ракетами й дронами.

Вона також зазначила, що внаслідок війни майже 4 мільйони людей залишаються внутрішньо переміщеними особами, а понад 6,8 мільйона були вимушені втекти з країни. І в кожному конфлікті жінки непропорційно страждають від економічних і соціальних наслідків війни, ціле покоління дітей позбавляється належної освіти, оскільки напади призвели до того, що школи були онлайн або підпільними в притулках.

«Безперешкодний гуманітарний доступ необхідний для приблизно 1,5 мільйона людей в регіонах України, окупованих Російською Федерацією. Ці території залишаються поза межами нашої досяжності»,- продовжила Дікарло.

Крім того, вона акцентувала, що 580 медичних закладів, а також 1358 навчальних закладів були пошкоджені або зруйновані.

«Зараз Україна стала одним із найбільш замінованих місць у світі, майже чверть її території забруднена мінами, площа в чотири рази більша за площу Швейцарії»,- наголосила заступниця генсека.

Водночас, вона зазначила, що напередодні у ЗМІ з’явились повідомлення про дозвіл США для України застосовувати зброю великої дальності по цілях углиб РФ.

«Я хочу чітко зазначити, що всі сторони повинні забезпечити безпеку та захист цивільних осіб, незалежно від їхнього розташування»,- зауважила у цьому зв’язку заступниця генсека ООН.

Як повідомляв Укрінформ, міністр закордонних справ Андрій Сибіга у понеділок заявив у ООН, що дозвіл Сполучених Штатів використовувати американську далекобійну зброю для ударів углиб Росії може змінити ситуацію. За його словами, чим далі битиме Україна, тим коротшою буде війна.

Теги по теме
война ООН
Источник материала
loader
loader