Шестеро посадовців Укрінмашу отримали вироки за фіктивні угоди та збитки державі на мільйони гривень.
Вищий антикорупційний суд визнав винними шістьох посадовців, зокрема керівників і службовців дочірнього підприємства Укроборонпрому, у розтраті 3,5 млн грн і призначив покарання від семи до восьми років позбавлення волі. Про це пресслужба САП у понеділок, 18 листопада.
Підсудним призначили покарання у вигляді ув’язнення на строк від семи до восьми років. Крім того, їх позбавлено права перебувати на посадах, пов’язаних з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями. Суд також ухвалив конфіскацію частини майназасуджених.
Разом з тим, за окремими епізодами, передбаченими ч. 1 ст. 366 КК України, суд звільнив осіб від покарання через закінчення строків давності.
Вирок ухвалила колегія у складі суддів Кравчука, Крука і Білоус. Це перший вирок ВАКС, де одразу семеро обвинувачених, ЦПК.
Ось яке рішення ухвалив ВАКС, за даними Слово і Діло:
- ексзаступник гендиректора Укрінмашу Костянтин Чередніченко отримав 8 років позбавлення волі з конфіскацією частини майна;
- колишній гендиректор Укрінмашу Сергій Слюсаренко отримав 2 роки позбавлення волі, але був звільнений від покарання у зв’язку зі спливом строків давності;
- ексвиконувач обов’язків гендиректора Укрінмашу Володимир Омельянчук отримав 7,5 років позбавлення волі з конфіскацією частини майна;
- начальник департаменту Укрінмашу Олександр Дітківський отримав 7 років позбавлення волі;
- начальники двох відділів Дмитро Лобашов і Ігор Яриновський отримали по 7 років позбавлення волі;
- директор компанії Triangle Group Incorporated Михайло Буянков (кум Чередніченка) отримав 8 років позбавлення волі.
Розслідування, котре проводили детективи НАБУ за процесуального керівництва САП, встановило, що у 2014-2016 роках керівники ДП ДГЗІФ Укрінмаш та службовці іноземної компанії організували укладання фіктивних угод і актів виконаних робіт. За цими угодами державне підприємство зазнало збитків на суму 3,5 млн грн, які було незаконно перераховано.
Нагадаємо, раніше детективи БЕБ повідомили про підозру заступнику директора одного з комунальних підприємств Дніпровської міської ради за фактом розтрати бюджетних коштів.
Також детективи Бюро економічної безпеки розслідують привласнення бюджетних коштів на закупівлі укриттів для закладів освіти, які не відповідають будівельним нормам.