Росія атакувала Україну дронами та ракетами: ППО працювала у 14 областях
Росія атакувала Україну дронами та ракетами: ППО працювала у 14 областях

Росія атакувала Україну дронами та ракетами: ППО працювала у 14 областях

У ніч на 20 листопада Росія завдала масованого удару по Україні, використавши понад сотню дронів та шість ракет. Протиповітряна оборона діяла у 14 областях країни.

Цієї ночі окупанти випустили зенітну керовану ракету С-300 з території Бєлгородської області, влучивши по Харківщині. Також було завдано ударів п’ятьма керованими авіаційними ракетами Х-59/69 по Дніпропетровській, Чернігівській та Сумській областях.

Російські війська застосували керовані авіабомби та запустили 122 "Шахеди" і безпілотники невстановленого типу з районів Курська, Орла та Приморсько-Ахтарська.

Для відбиття атак було задіяно авіацію, зенітні ракетні війська, мобільні вогневі групи та підрозділи радіоелектронної боротьби. Станом на 11:00 вдалося знищити дві авіаційні ракети Х-59/69 і 56 ворожих дронів.

Протиповітряна оборона працювала в Київській, Черкаській, Чернігівській, Полтавській, Кіровоградській, Житомирській, Хмельницькій, Сумській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській, Донецькій та Харківській областях.

Ще 58 безпілотників втрачено локаційно в різних регіонах, п’ять із них повернулися на територію Росії, один — у Білорусь.

Удари по Росії та ядерна загроза

Зазначимо, заступник держсекретаря США в країнах Західної півкулі Брайан А. Ніколс офіційно підтвердив, що Білий дім дозволив Україні використовувати далекобійну зброю для ударів по території Росії, пише Globo.

Він підкреслив, що конфлікт почався з неспровокованого вторгнення Росії в Україну. За його словами, саме Росія контролює, як довго триватиме ця війна, і рішення про закінчення конфлікту повністю залежить від її дій.

"Війна може закінчитися просто зараз, якщо Росія виведе свої війська з України і почне поважати її кордони", - зазначив Ніколс.

На його думку, надання Україні додаткових можливостей для оборони з використанням далекобійної зброї, схваленої президентом Джо Байденом, може посилити її здатність захищати свої території. Крім того, це може послужити сигналом для Росії про безперспективність застосування сили для захоплення українських земель.

Тим часм, Російська Федерація офіційно оновила свою ядерну доктрину, розширивши умови для застосування ядерної зброї.Указ підписав російський диктатор Володимир Путін.

Згідно з опублікованими змінами, підставами для завдання ядерного удару тепер є:

  • агресія проти Росії або її союзників з боку неядерної держави, якщо вона підтримується ядерною державою;
  • масовані атаки на РФ неядерними засобами, включаючи безпілотні літальні апарати (БпЛА).

Цей документ ставить акцент на можливість застосування ядерної зброї навіть у відповідь на дії, які не пов’язані з ядерною загрозою.

Источник материала
loader
loader