ЦНС: Російські окупанти планують репресії проти тих, хто на ТОТ вшановує памʼять жертв Голодомору
ЦНС: Російські окупанти планують репресії проти тих, хто на ТОТ вшановує памʼять жертв Голодомору

ЦНС: Російські окупанти планують репресії проти тих, хто на ТОТ вшановує памʼять жертв Голодомору

За даними українського підпілля, росіяни закликають «здавати» усіх, хто запалить свічку чи проявлятиме інші ознаки скорботи 23 листопада.

Російські окупанти на загарбаних територіях готуються до репресій проти тих, хто вшановує памʼять жертв Голодомору в Україні. Про це повідомив Центр національного спротиву.

За даними українського підпілля, росіяни закликають «здавати» усіх, хто запалить свічку чи проявлятиме інші ознаки скорботи. 

«Росіяни намагаються зачистити будь яку згадку про свій злочин, в результаті якого загинули мільйони українців. Саме тому на тимчасово окупованих територіях України ворог одразу знищив будь які нагадування про трагедію: від памʼятників до музейних експозицій», — зауважили в ЦНС.

Водночас у Центрі запевнили, що ці наміри марні, адже для українців життя співвітчизника значить набагато більше, ніж життя росіян для росіян, які ніхто не цінує.

Геноцидом українського народу Голодомор визнали понад 30 країн світу. Зокрема, після початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році визнали Голодомор геноцидом парламенти Бразилії, Ірландії, Молдови, Німеччини та Чехії, вже у 2023-му — Болгарії, Бельгії, Франції, Ісландії, Великої Британії, Словенії, Словаччини, Хорватії, Люксембургу, Нідерландів, Вельсу, сенат Італії та Іспанії, Ватикан, а також уже всі провінції Канади. Нещодавно Національна рада Швейцарії також визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду.

Крім того, резолюції про визнання Голодомору геноцидом українського народу прийняли у 2022 році Європейський парламент, а у 2023-му — Парламентська асамблея Ради Європи. 

Читайте також: 

  • «Заперечення Голодомору — один із фронтів гібридної війни», — посолка Канади Наталка Цмоць
  • Музей Голодомору закликав журналістів передавати йому теле-, радіо- і газетні матеріали зі спогадами очевидців трагедії

Фото: president.gov.ua

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
оккупация
Источник материала
loader
loader