Видавництво HarperCollins дозволить використання деяких своїх книжок для навчання моделей ШІ з дозволу авторів. Про це йдеться у заяві компанії, повідомляє The Guardian.
В опублікованій заяві йдеться, що компанія «досягла домовленостей з компанією, що займається технологіями штучного інтелекту, щоб дозволити обмежене використання вибраних назв нон-фікшн бек-листа для навчання моделей штучного інтелекту з метою поліпшення якості та продуктивності моделей».
«Ми вважаємо цю угоду привабливою, але водночас поважаємо різні думки наших авторів, тож вони матимуть змогу погодитися на участь в угоді або відмовитися від цієї можливості», — додали в компанії.
Рішення було ухвалене після того, як американський дитячий письменник Денієл Кібблсміт розповів, що йому запропонували 2 500 доларів за дозвіл використати одну з його книжок, опубліковану HarperCollins, для навчання моделей ШІ.
У дописі в соцмережі Bluesky Кібблсміт опублікував низку скриншотів електронного листа від агентства, яке представляло його книжку 2017 року «Чоловік Санти».
У листі йшлося, що ліцензія на використання книжок діятиме три роки й матиме «певні гарантії щодо зазначення авторства й обмеження обсягу дослівного використаного тексту в одній відповіді від ШІ».
У листі також указано, що ці умови не обговорюватимуться й були «погоджені з кількома сотнями письменників». Крім того, зазначено, що HarperCollins зобов’язане зберігати «конфіденційність назви компанії», але агентство «має вагомі підстави вважати, що це велика й авторитетна компанія».
Хоча HarperCollins заявляє, що угода стосується документальних книжок, книжка Кібблсміта «Чоловік Санти», про яку йшлося в пропозиції, є дитячою художньою літературою.
«Наше видавництво вже давно запроваджує інновації й експериментує з новими бізнес-моделями. Наша роль полягає, зокрема, в тому, щоб пропонувати авторам можливості, водночас захищаючи базову цінність їхніх творів, а також наші спільні джерела доходу й гонорарів. Угода, про яку йдеться, досягає саме цього результату, адже має обмежену сферу застосування і чіткі межі щодо використання текстів у відповідях ШІ-моделей, у такий спосіб поважаючи права авторів», — заявили у видавництві.
Нагадаємо, що The Wall Street Journal тестує короткі анотації публікацій, згенеровані за допомогою штучного інтелекту. «Ключові моменти» розташовуються вгорі матеріалів.
- Читайте також: Як навчитись ефективно читати великі тексти за допомогою ШІ
Фото: презентація дослідження USAID-Internews «Українські медіа
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.