За два роки й дев'ять місяців з початку повномасштабного вторгнення Росія скоїла 762 злочини проти журналістів та медіа в Україні. Такими є дані моніторингу Інституту масової інформації.
За жовтень — листопад 2024 року Інститут масової інформації зафіксував п’ять російських злочинів проти медіа та журналістів. Це випадки обстрілу телевеж, юридичного тиску, закриття медіа внаслідок російської агресії.
У жовтні стало відомо, що на фронті загинув військовослужбовець і телеоператор з Маріуполя Олексій Андрєєв. Він вважався зниклим безвісти в Донецькій області з 29 листопада 2023 року. Олексія Андрєєва поховали 2 листопада в Чернівцях.
Вночі 30 жовтня в Лозівському районі на Харківщині війська Росії пошкодили телевежу. Національне мовлення працювало з перебоями.
Ми також повідомляли про те, що Дніпровський медіахолдинг «Відкритий» припинив мовлення. З 25 жовтня на сайті не оновлювалася стрічка новин, а головний редактор Олександр Коптєв повідомив, що залишає посаду.
У Росії заочно заарештували журналіста румунського видання HotNews Мірчу Барбу через «незаконний перетин кордону» і відеознімання в районі Суджі на Курщині.
«Детектор медіа» зазнав хакерської атаки, за яку відповідальність взяло на себе російське угруповання. Окрім цього, із середини жовтня масштабних DDoS-атак зазнавав запорізький сайт іnform.zp.ua, які редакція пов'язує з Росією.
Цього місяця ІМІ такод додав до загальної цифри злочинів дані про 329 українських медіа, що закрилися внаслідок російської агресії. Лише 52 медіа з них вдалося відновити свою діяльність.
Нещодавно начальник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу генпрокурора Юрій Бєлоусов, що за період повномасштабного вторгнення в Україну було зареєстровано близько 143 тисячі воєнних злочинів Росії. У середньому кожен день українські правоохоронці фіксують 200-300 нових злочинів.
Колаж: ІМІ
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.