У середу члени спеціального CSIS, тобто комітету Палати представників з питань Комупартії Китаю (так, є й таке) провели моделювання бойових дій навколо Тайваню. Висновки невтішні, проте з ними ще є час попрацювати.
Симуляцію провів Центр стратегічних і міжнародних досліджень. Власне, його аналітична робота більше стосувалась не ходу боїв, а стану оборонно-промислової бази США. Звідси й тривожні новини, власне, бо по боях не все так погано.
За результатами, наземна кампанія Китаю розгортається зі швидкістю «повзання в багні», але повітряна кампанія – з першої ж запущеної ракети. Також за будь-яких сценаріїв КНР намагатиметься захопити будь-який аеродром чи порт.
Тайвань має декілька сильних та слабких сторін. За умов повної блокади він не зупиняє виробництво мікрочіпів, але має надто невеликі запаси провізії. Також за будь-якої блокади його економіка зазнає краху.
США потребують посилення виробництва багатьох видів військової продукції – від електроніки та ракетних двигунаів і до банальних підшипників. Також США мають шукати для себе незалежні від Китаю та РФ поставки ряду ресурсів.
Це літій, берилій, тантал, графіт, бор, флюорит, паладій, телурій, галій, германій та інші. До речі, в Україні є поклади як мінімум двох із них: літій, яким уже зацікавились британці, та графіт. Ні на що, звісно ж, не натякаємо зараз. Ні разу.
Штати мають розширити вже існуючі виробничі лінії та терміново створювати нові. За нинішніх умов, для поновлення запасів ключових озброєнь знадобиться аж два роки. Як ви зрозуміли, у випадку бойових дій на Тайвані китайці не надто охоче погодяться почекати, поки в Аризоні наштампують нових ракет.
Голова CSIS Джон Муленаар заявив, що США мають врахувати озвучені помилки та «знову стати арсеналом демократії – незалежно від того, де й коли союзникам знадобиться зброя». Що ж, дай Бог.