Європа мусить «прокинутися», щоб виграти гонку озброєнь - адмірал НАТО
Європа мусить «прокинутися», щоб виграти гонку озброєнь - адмірал НАТО

Європа мусить «прокинутися», щоб виграти гонку озброєнь - адмірал НАТО

Європа повинна більше ризикувати, витрачати більше, бути швидшою і скоротити бюрократію, щоб перемогти в новій глобальній гонці озброєнь.

Таку думку виданню POLITICO висловив адмірал П'єр Вандьє, Верховний головнокомандувач Об'єднаних збройних сил НАТО, передає Укрінформ.

«Європа не зможе виграти майбутню битву за озброєння з тими правилами, які вона встановила для себе сьогодні», - П'єр Вандьє.

Перешкоди, які стоять перед європейськими виробниками озброєнь і закупівельними агентствами, «можна схарактеризувати як надмірне дотримання вимог», - сказав він. «Ви маєте продемонструвати, що в тому обладнанні, яке ви збираєтесь поставити через 15 років, все ідеально, що жодного гвинтика не буде бракувати».

Програми озброєнь також є надто повільними і недостатньо гнучкими, сказав Вандьє, додавши, що, наприклад, французькі фрегати змушені роками чекати на належне оновлення бойового оснащення, в той час як деякі американські військові кораблі можуть модернізуватися щодня.

«З огляду на масштаби того, що відбувається в Азії», Вашингтону потрібна сильна європейська оборонна промисловість, сказав він, додавши, що він упевнений, що європейські фірми можуть набагато більше, ніж бути «просто субпідрядниками» американських компаній.

Одним з головних викликів, за його словами, є те, що розробка військових операцій все частіше вимагає синхронізації між різними середовищами - сушею, повітрям і морем, а також космосом, кібернетикою та інформаційною сферою. Саме тому його пріоритетом на найближчі кілька років є «створення умов для появи мультисередовищної системи командування: це все про ІТ, системи командування і управління, хмарні технології наших мереж».

Вандьє також попередив, що нині слабкими місцями є космос, ІТ та логістика.

«У космосі нам дійсно потрібно докласти значних зусиль. Загалом, ми витрачаємо наші гроші на невелику кількість високопродуктивних геостаціонарних супутників з тривалим терміном служби», - сказав Вандьє.

Ще одна сфера, яка потребує вдосконалення, - це ІТ. «Сьогодні справжнім питанням є хмарні технології», які є передумовою для масової обробки даних і ШІ, - сказав командувач НАТО.

Третьою сферою для вдосконалення є переміщення військ і техніки по континенту - те, що було занедбано після закінчення холодної війни.

«В Європі існує значний дефіцит логістики, особливо в тому, що стосується усіх засобів переправи через річки» і паливної логістики, - сказав він.

«На Європу припадає 10 % світового населення і 50 % світових соціальних витрат», - зазначили Вандьє. «Настане час, коли ми повинні будемо сказати собі, що якщо нам доведеться захищатися, то нам потрібно буде трохи збалансувати свої витрати».

Як повідомляв Укрінформ, раніше німецьке видання Welt із посиланням на власні джерела писало, що згідно з планами НАТО, союзники, включаючи Німеччину, повинні мати значно більше військ і зброї, зокрема ППО, щоб захистити себе від Росії.

Теги по теме
НАТО Европа
Источник материала
loader
loader