Всепогодний промінь-захисник: для американської армії презентували високоенергетичну лазерну систему зброї
Всепогодний промінь-захисник: для американської армії презентували високоенергетичну лазерну систему зброї

Всепогодний промінь-захисник: для американської армії презентували високоенергетичну лазерну систему зброї

На міжнародній виставці озброєння AUSA 2024 у Вашингтоні компанія KORD, дочірнє підприємство американської корпорації KBR, представила свою новітню розробку в галузі озброєння спрямованої енергії мобільну лазерну систему FIREFLY.

Як зазначено в анотації до цього проєкту, текст якої розміщено на офіційному порталі фірми-розробника, FIREFLY призначена для боротьби з наростаючими асиметричними загрозами, пов’язаними з безпілотними системами, і є значним технологічним проривом у галузі протиповітряної оборони, передає АрміяInform.

Система має мобільний та палетний (для стаціонарного розміщення) дизайн з модульною архітектурою та масштабованою потужністю (від 5 кВт до 40 кВт), спеціально розроблена для захисту передових позицій та критичної інфраструктури.

Бойовий механізм FIREFLY («Світляк», «Світлячок» — українською) спроєктований на базі універсальної відкритої архітектури, оптимізованої для балансування продуктивності, надійності, доступності в обслуговуванні та портативності. Завдяки модульним замінним блокам (LRU) система адаптується до широкого діапазону робочих застосувань і забезпечує гнучкість конфігурації, налаштування та оновлення своїх можливостей і виникаючих потреб.

Такий дизайн дозволяє FIREFLY взаємодіяти з комп’ютерними системами C3S, такими як FAAD (Forward Area Air Defense, «Передовий район протиповітряної оборони» — українською) та MEDUSA (система передових технологій для ураження малих безпілотників) й іншими автономними системами виявлення (як-от радари та оптичні сенсори).

Модульна структура також полегшує обслуговування на проміжному та польовому рівнях, знижуючи витрати на експлуатацію шляхом використання недорогих, комерційно доступних компонентів.

Для забезпечення відстеження цілей FIREFLY оснащений корисним навантаженням ISR (системи спостереження), що включає незалежні системи видимого й інфрачервоного спостереження, а також передовими функціями штучного інтелекту та машинного навчання для віддаленого виявлення і класифікації загроз.

Однією з ключових переваг даної системи, за твердженням експертів оборонного порталу Army Recognition, є її здатність до тривалої безперервної роботи. Це дозволяє FIREFLY нейтралізувати декілька цілей без необхідності частого перезаряджання або перезавантаження обладнання. Такі показники є критично важливими для відбиття масованих атак з боку багатьох безпілотників або інших аналогічних повітряних загроз.

Функціональні можливості FIREFLY пройшли 34 місяці суворих випробувань, демонструючи свою адаптивність у складних умовах, включаючи тестування за температур від −15°C до 35°C, а також складні погодні умови, як-от: сильний дощ, сніг і піщані бурі. Озброєння було розгорнуто як на фіксованих, так і непідготовлених майданчиках, що підтвердило його адаптивність і легкість транспортування та розгортання.

Ця високоенергетична лазерна система розроблена так, щоб бути економічно ефективною з мінімальною матеріально-технічною підтримкою завдяки спрощеним процесам обслуговування. Фахівці KORD зосередилися на скороченні виробничих витрат і термінів доставки шляхом використання комерційно доступних компонентів, забезпечуючи підвищену надійність і швидку доступність повністю готових до розгортання блоків. FIREFLY пропонується на конкурентоспроможних комерційних умовах, що робить її досконалим рішенням для збройних сил, яким потрібна сучасна, готова до розгортання оборонна технологія.

Дедалі більше використання безпілотників у сучасній війні радикально змінює поле бою, створюючи нові загрози, які вимагають інноваційних заходів протидії. Зокрема, це зброя спрямованої енергії (DE), як-от лазери, що виділяються своєю точністю та ефективністю. Ці технології стають важливими інструментами для протидії безпілотним авіаційним системам (БАС), які відіграють дедалі важливішу роль у сучасних конфліктах.

БАС становлять значну загрозу для військового персоналу та техніки. Їхня низька вартість виробництва, здатність транспортувати різні корисні навантаження та знижений ризик ураження операторів роблять їх особливо привабливими як для державних, так і для недержавних суб’єктів. Нещодавні конфлікти, наприклад, в Україні, Ємені та Газі, підкреслили зростаючу важливість безпілотників у військових операціях.

У відповідь на цю зростаючу загрозу військові інвестують значні кошти в системи протидії UAS (CUAS), де лазерні технології з їх можливостями швидкої нейтралізації цілей та довгостроковою економічною ефективністю будуть відігравати центральну роль в оборонних стратегіях.

Источник материала
loader
loader