Microsoft потрапила під антимонопольне розслідування у США
Microsoft потрапила під антимонопольне розслідування у США

Microsoft потрапила під антимонопольне розслідування у США

Федеральна торгова комісія США (FTC) розпочала антимонопольне розслідування щодо Microsoft, повідомило агентство Bloomberg. За даними джерел агентства, комісія направила компанії докладний запит на надання інформації щодо ліцензування програмного забезпечення, кібербезпеки та ШІ. Таким чином Microsoft стала п’ятою великою технологічною організацією, що потрапила під антимонопольне розслідування.

За словами джерела, об’ємний опитувальник, що включає сотні сторінок, був складений після більш ніж року проведення антимонопольними органами неофіційних інтерв’ю з конкурентами та діловими партнерами Microsoft. Регулятора цікавлять усі аспекти її діяльності, від хмарних обчислень та ліцензування програмного забезпечення компанії до пропозицій щодо кібербезпеки та продуктів штучного інтелекту. При цьому основна увага приділяється об’єднанню Microsoft свого популярного офісного програмного забезпечення для підвищення продуктивності та безпеки з хмарними пропозиціями Azure.

Інтерес FTC до хмарного бізнесу Microsoft посилився після кількох інцидентів безпеки, що сталися за участю її продуктів. Також велику роль відіграє те, що Microsoft є провідним постачальником програмного забезпечення урядових агентств США.

У звіті за листопад 2023 року FTC висловила стурбованість тим, що концентрований характер хмарного ринку означає, що «перебої чи інші проблеми, які погіршують якість послуг постачальника хмарних сервісів, можуть мати каскадний вплив на економіку чи певні сектори».

Урядова рада з кібербезпеки дійшла висновку на початку цього року, що «культура безпеки Microsoft неадекватна і вимагає перегляду, особливо у світлі центральної ролі компанії в технологічній екосистемі». Збій систем CrowdStrike, що стався, що торкнувся 8,5 млн комп’ютерів з Windows, ще більше підвищив стурбованість регулятора з приводу стану справ у Microsoft.

Наприкінці 90-х років компанія зіткнулася з антимонопольним позовом Міністерства юстиції США через об’єднання веб-браузера та ОС Windows, але останніми роками в основному вдавалося уникати антимонопольних звинувачень на відміну від Amazon, Apple, Meta і Google.

Читайте також -  Нужен ли счет в банке для ФОП: что важно знать предпринимателю

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал

Источник материала
loader
loader