Майже половина громадян ЄС більше не вважають Штати найважливішим союзником
Майже половина громадян ЄС більше не вважають Штати найважливішим союзником

Майже половина громадян ЄС більше не вважають Штати найважливішим союзником

Громадяни ЄС дедалі скептичніше ставляться до США і вважають, що блок має проводити власну зовнішню політику та зменшувати зв’язки з Вашингтоном.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного німецьким Фондом Бертельсманна (Bertelsmann Stiftung), передає Укрінформ з посиланням на Euronews.

Згідно з опитуванням, яке охопило понад 26 000 людей у ​​27 країнах-членах ЄС, усе більше громадян ЄС дистанціюється від США. Так, близько 49% опитаних вважають, що Вашингтон більше не є їхнім найважливішим союзником, натомість називають такі країни, як Велика Британія (13%) або Китай (10%).

Найбільш скептично налаштована до США Бельгія, де лише 43% опитаних вважають США своїм головним військовим партнером, тоді як Польща має найвищий показник проамериканських настроїв (65%). Італія має найвищий показник щодо співпраці з Китаєм (13%).

За винятком Польщі, більшість (63%) європейців вважають, що ЄС повинен зменшити співпрацю зі США і рухатися незалежним курсом. Ця думка особливо сильна стосовно зовнішньої політики, де 73% респондентів хочуть, щоб ЄС відігравав активнішу роль.

Опитування показало, що європейці, які скептично ставляться до США, – це переважно молодь віком від 18 до 35 років, з нижчим рівнем освіти, лівими поглядами і переважно є сільськими мешканцями.

Водночас ті, хто більш прихильно ставиться до США, як правило, старші 55 років, мають вищу освіту, правоцентристські політичні погляди і частіше мешкають у містах.

НАТО в переважній більшості залишається наріжним каменем міжнародної безпеки - 64% опитаних вбачають в ньому захист від першочергових загроз.

Порівняно зі старшими віковими групами, молодь менш схильна вірити, що НАТО захищає мир в Європі, і більш схильна вважати, що міжнародні відносини процвітають на основі конкуренції, а не співпраці.

Дані дослідження показують, що європейці, залежно від країни, мають дуже різні уявлення про те, що є для них першочерговою загрозою. Чверть з них (25%) вважають, що нездатність захистити кордони є найбільшою загрозою для миру в Європі, далі йдуть тероризм (21%), кібератаки (19%), напад іноземного агресора (18%) та організована злочинність (17%).

Франція і Польща - країни, які найбільше бояться неконтрольованих кордонів, водночас Польща найбільше занепокоєна зовнішньою агресією.

Як повідомляв Укрінформ, у січні єврокомісар з питань внутрішньої торгівлі та послуг Тьєррі Бретон зазначав, що в умовах сучасних геополітичних реалій ЄС змінює ставлення до власних оборонних спроможностей, оскільки Європа не може, як раніше, ставити власну безпеку в залежність від виборчого циклу в США кожні чотири роки.

Теги по теме
США Евросоюз
Источник материала
loader
loader