Румунія почала перерахунок голосів на тлі скандалу з TikTok та звинувачень у кібератаках
Румунія почала перерахунок голосів на тлі скандалу з TikTok та звинувачень у кібератаках

Румунія почала перерахунок голосів на тлі скандалу з TikTok та звинувачень у кібератаках

Конституційний суд може підтвердити результати першого туру виборів 2 грудня, після завершення перерахунку голосів.

Центральне виборче бюро Румунії розпочало за рішенням суду перерахунок усіх бюлетенів, поданих у першому турі президентських виборів, оскільки ширилися звинувачення в тому, що несподіваний переможець Келін Джорджеску незаконно використовував TikTok для посилення своєї кампанії.

Про це пише Радіо Свобода. 

Перерахунок було призначено Конституційним судом 28 листопада на вимогу Вищої ради національної оборони, яка заявила про наявність доказів використання кібератак для впливу на результати виборів. Крім того, рада закликала терміново розслідувати звинувачення у привілейованому ставленні до Джорджеску з боку соціальної мережі. TikTok відкинув будь-які звинувачення у втручанні у вибори.

Джорджеску здивував політичних експертів, здобувши майже 23% голосів на виборах 24 листопада. Він вийшов до другого туру, який відбудеться 8 грудня, де зустрінеться з Оленою Ласконі, центристкою та прихильницею Євроатлантичної інтеграції. Обидва кандидати випередили фаворита перегонів, лівоцентристського прем’єр-міністра Марчела Чолаку.

На тлі цих подій Келін Джорджеску заявив, що державні установи намагаються заперечити волю народу. 

Джерела повідомили румунській службі Радіо Свобода, що Конституційний суд, який спочатку мав підтвердити результати першого туру виборів 29 листопада, зробить це 2 грудня після завершення перерахунку.

Без підтримки сторони кампанія Джорджеску значною мірою покладалася на TikTok, де його акаунт отримав 1,6 мільйона лайків і де він публікував відео, на яких він відвідує церкву, займається дзюдо, біжить на доріжці та виступає в подкастах.

Тим часом суперечки щодо ролі TikTok, кібератак та ймовірного російського втручання залишаються у центрі уваги, викликаючи побоювання щодо впливу зовнішніх сил на демократичні процеси в країні.

Нагадаємо, у Румунії пропонують призупинити роботу тіктоку через побоювання щодо можливих маніпуляцій на виборах.

Фото: Shutterstock. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги по теме
выборы
Источник материала
loader
loader