У Росії запустили курс для «переформування ідентичності» дітей з України
У Росії запустили курс для «переформування ідентичності» дітей з України

У Росії запустили курс для «переформування ідентичності» дітей з України

Програма курсу містить дев’ять тематичних блоків, з яких понад п'ять годин присвячено «неонацизму» в Україні.

Російське товариство «Знання» запустило онлайн-курс, спрямований на «профілактику ідеології неонацизму серед дітей і молоді». Особливу увагу в цьому курсі приділили дітям з України та окупованих територій, яких планують «заново інтегрувати» в російське суспільство, формуючи у них «традиційну російську ідентичність».

Про це пише російське видання «Верстка». 

Окремий блок курсу присвячено роботі з дітьми українських біженців та школярами з окупованих територій. Один із лекторів, Олексій Лаврентьєв, голова «Движения Первых» у Херсонській області, заявив, що ключова мета роботи з цими дітьми – «повернення їм російської ідентичності».

У лекціях йдеться про те, як через «реальні людські історії» переконати дітей, що лише в складі Росії вони зможуть здобути якісну освіту, побудувати успішну кар’єру та жити в безпеці. Водночас українська держава, за словами авторів курсу, пропонує їм лише «руйнацію, страждання та знищення традиційних цінностей».

Автори курсу також вказують, що українські діти, особливо біженці або ті, хто залишився без батьків, є уразливою категорією, яка потребує «особливої уваги». Викладачі пропонують «м’яко впливати» на свідомість дітей, щоб вони поступово почали сприймати російську точку зору як власну. Це, за задумом організаторів, має допомогти дітям адаптуватися до умов «гібридної війни Заходу проти Росії».

Курс також включає лекції, де пояснюється, як педагогам спростовувати «тези української пропаганди» та формувати у дітей позитивне ставлення до Росії. Зокрема, там детально розглядаються «міфи» про Україну, серед яких автори курсу називають «українське походження Адама і Єви».

Російське товариство «Знання» російська влада заснувала у 2015 році для «масового просвітницького руху». За даними Медузи, у травні 2021 року фінансування проєкту збільшилося у 20 разів, до 2 мільярдів рублів. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну «Знання» провело сотні так званих патріотичних заходів. Лише у листопаді 2024 року суспільство анонсувало кілька десятків зустрічей з учасниками війни в Україні та лекцій про так звану «СВО», фейки, спотворення історії та «ДНК Росії» у різних регіонах.

Фото: «Верстка». 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Россия Дети Образование пропаганда
Источник материала
loader
loader