Таку думку в розмові з 24 Каналом висловив російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко, наголосивши, що в Росії гігантська внутрішня армія, яка за своїм потенціалом та чисельністю приблизно така ж, як окупаційна армія, яка воює в Україні. Вона, з його слів, розчавить будь-який протест.
Де шукати "кощеєву голку" путінського режиму
За 24 роки путінського правління, зі слів Яковенка, в Росії настільки ретельно і радикально зачищене політичне поле, що організовувати громадські протести там немає кому, керувати ним теж.
Ті, хто потенційно міг би це зробити, або вбиті (Нємцов, Навальний), або перебувають у в'язниці, або в еміграції. Я абсолютно впевнений, що "кощеєва голка" путінського режиму зосереджена на полі бою, єдина справжня опозиція Путіну – це ЗСУ,
– вважає Яковенко.
Роль Набіулліної у війні
Російський опозиційний журналіст підкреслив, що в числі найбільш серйозних ворогів України сьогодні – Ельвіра Набіулліна, голова російського Центробанку.
Якби не вона, ймовірніше, що економіка Росії опинилась б у складнішому становищі й не змогла б вже тримати цю війну. Багато українських та західних аналітиків намагаються вдивитися в російську економіку або в населення, пробуючи там розгледіти перспективи закінчення війни, але вони не туди дивляться,
– озвучив Яковенко.
Російський опозиційний журналіст висловив великий сумнів у тому, що Путін завершить війну через проблеми з економікою Росії. На його думку, сподіватися на це не варто.
Зазначимо, що Центробанк Росії почав видавати банкам кредитиу рублях під заставу облігацій федеральної позики. Це робиться для того, аби створити попит на державні облігації, аби була змога профінансувати дефіцит державного бюджету Росії, в якому утворилась дірка.
Нагадаємо, що Центробанк Росії підвищив ключову ставку до 21%, через що кредити стали значно дорожчими й тепер їх все менше хочуть брати російські підприємства. Ба більше, вони на межі банкрутства. Складнощі виникли навіть у тих, які виконують оборонні замовлення. Доктор економічних наук Ігор Ліпсіц пояснив у чому полягає розбіжність дій російського Центробанку.