Китайські лідарні датчики створюють ризик злому для оборонного обладнання США
Китайські лідарні датчики створюють ризик злому для оборонного обладнання США

Китайські лідарні датчики створюють ризик злому для оборонного обладнання США

Лідарні датчики китайського виробництва можуть наражати військових США на хакерські атаки та диверсії під час конфлікту, згідно з опублікованою сьогодні доповіддю вашингтонського аналітичного центру, яка закликає заборонити використання цих датчиків в американському оборонному обладнанні.

Датчики Lidar використовують лазери для створення цифрової тривимірної карти навколишнього світу. Хоча найчастіше вони зустрічаються в системах допомоги водіям в автомобільній промисловості, вони також використовуються в критично важливих інфраструктурах, таких як порти, де вони допомагають автоматизувати крани.

Збройні сили США також розглядають можливість використання цієї технології в автономних військових машинах. Але Фонд захисту демократій йдеться у звіті,  що датчики lidar, як правило, підключені до Інтернету, використовують вдосконалені процесори, які можуть дозволити приховати шкідливий код або бекдори мікропрограми, які важко виявити.

Такі «апаратні трояни» можуть бути використані урядом Китаю, який згідно з китайським законодавством може змусити компанії виконувати директиви державної безпеки. Супутникові лазерні системи також можна використовувати для спрацьовування або вимкнення таких датчиків за частки секунди на широких ділянках території США, повідомляє фонд.
«Хоча китайські датчики LIDAR можуть бути дешевшими, очевидні довгострокові витрати на саботаж і стеження значно переважують економію», — сказав Reuters Крейг Сінглтон, старший науковий співробітник фонду та один із авторів звіту.
Фонд рекомендував законодавцям США заборонити закупівлю китайських лідарів у оборонному спорядженні та урядам штатів США заборонити його використання в критичній інфраструктурі. Аналітичний центр також рекомендував політикам США співпрацювати з такими країнами-союзниками, як Німеччина, Канада, Південна Корея, Ізраїль та Японія, щоб створити альтернативний ланцюжок постачання лідарів до Китаю.
Источник материала
loader
loader