«Ліси України» зменшило рубки в Карпатах, але проблема всихання ялинників залишилась - Болоховець
«Ліси України» зменшило рубки в Карпатах, але проблема всихання ялинників залишилась - Болоховець

«Ліси України» зменшило рубки в Карпатах, але проблема всихання ялинників залишилась - Болоховець

За останні два роки ДП «Ліси України» значно зменшило суцільні рубки головного користування у Карпатах, водночас проблема всихання похідних ялинників досі актуальна.

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів директор державного підприємства «Ліси України» Юрій Болоховець.

“Сьогодні у всіх країн Карпатського регіону є спільна проблема - всихання похідних ялинників. Причина - зміна клімату, шкідники, хвороби. Замість ялинників ми висаджуємо більш притаманні гірським Карпатам буково-ялицеві ліси”, - зауважив Болоховець.

Він зазначив, що внутрішня служба безпеки підприємства контролює процес, щоб уникнути зловживань. Рубка дерев проводиться на підставі акту обстеження комісії, до якої залучені лісівники, лісопатологи, представники територіальних органів Держлісагентства та місцевої влади.

Лісівники регулярно проводять обстеження і заходи для покращення санітарного стану лісів, при цьому важливо, щоб хворі дерева не ставали неліквідними, а могли бути реалізовані як ділова деревина, що приносить додаткові кошти для місцевих бюджетів.

За його словами, найбільш резонансною справою щодо незаконних рубок була ситуація в Ясінянському лісгоспі, де виявили масові нелегальні рубки, які здійснювали місцеві жителі, а на приватних подвір’ях працювали нелегальні пилорами.

“Ми ще з минулого року фіксували факти незаконних рубок та передавали інформацію до поліції, були порушені кримінальні справи. Але ж наша лісова охорона не має повноважень правоохоронних органів. Тому ми робили зі своєї сторони все можливе, аби пришвидшити слідчі дії”, - додав Болоховець.

Щодо незаконних рубок, то ситуація змінилась на краще, однак проблема все ще є. За підсумками трьох кварталів, порівняно з аналогічним періодом минулого року, в ДП «Ліси України» обсяг більш високоякісної ділової деревини збільшився на 300 тис. куб. м при майже тій самій заготівлі, а от незаконні рубки на місцях залишаються.

Масштабні вирубки фіксуються у самосійних лісах, які перебувають в зоні діяльності територіальних громад. Так, у Рівненській області зафіксували незаконне знищення 390 тис. дерев на загальну суму збитків — 2,7 млрд грн, що на порядок більше ніж шкода, завдана за рік незаконними рубками по всіх філіях підприємства.

Як повідомлялось, уряд заборонив суцільні рубки головного користування у гірських лісах Карпат. Документ набере чинності через три роки.

Теги по теме
Карпаты
Источник материала
loader
loader