Синоптики сказали, коли чекати справжньої зими
Синоптики сказали, коли чекати справжньої зими

Синоптики сказали, коли чекати справжньої зими

Погода до кінця цього тижня буде без істотних опадів, а з 6 грудня почнеться перебудова синоптичних процесів на зимову погоду. 

Як передає кореспондент Укрінформу, про це під час брифінгу розповіла речниця Укргідрометцентру Наталія Птуха.

«Друга декада грудня буде з більш динамічними синоптичними процесами. Будуть більш активно надходити атмосферні фронти, буде більше опадів і певне посилення вітру, подекуди ожеледиця. Тому вже треба готуватися до зимових проявів погоди», - сказала Птуха.

При цьому вона зауважила, що не слід очікувати на «кучугури снігу» і погода по всій країні залишатиметься більш-менш з нинішніми температурними та атмосферними показниками.

«На Миколая може бути мокрий сніжок з можливим переходом на дощ, хоча на кучугури снігу ми не розраховуємо. Але 6-8 грудня антициклон буде слабшати і з заходу надходитимуть фронтальні системи, які нестимуть опади змішаної фази. У західних і північних областях температура становитиме близько нуля в денні і нічні години, а в південних +2+8, і така тенденція на півдні зберігатиметься наприкінці тижня і навіть розраховуємо на деяке підвищення», - розповіла Птуха.

Натомість за її словами, єдиним регіоном, куди вже прийшла повноцінна зима зі снігом є Карпати.  

«Карпати залишаються осередком зимової погоди. Вночі може бути -5-10 морозу, а вдень близько нуля. Сніговий покрив становить 17-26 см, і цього тижня він не буде особливо додаватися. А за рахунок того, що може бути підвищення температурних показників, то опади подекуди можуть перейти в рідку фазу», - зазначила Птуха.

Вона зауважила, що на європейському континенті спостерігається тенденція до підвищення середньомісячних температур, і Україна не є винятком.

«Середньомісячні температури останнім часом є вищими за кліматичні норми. Наприклад, у листопаді у Києві було перевищено кліматичну норму на 0,1 градуса. У грудні очікуємо в межах норми. Але Україна є сезонною країною і може прийти холод, бо це зима. Але на сильні морози ми не розраховуємо», - підсумувала синоптикиня.

Як повідомляв Укрінформ, на нещодавній конференції ООН зі зміни клімату домовилися надати країнам, що розвиваються 300 млрд дол. на рік до 2035 року на адаптацію та підвищення рівня амбіцій щодо боротьби зі зміною клімату.

Теги по теме
прогноз погоды
Источник материала
loader
loader