У Верховній Раді відкрилась виставка про загиблих від російської агресії медійників
У Верховній Раді відкрилась виставка про загиблих від російської агресії медійників

У Верховній Раді відкрилась виставка про загиблих від російської агресії медійників

Інститут масової інформації (ІМІ) та Премія імені Георгія Ґонґадзе спільно з українським ПЕН відкрили у Верховній Раді виставку, присвячену загиблим через російську агресію журналістам.

Про це повідомляє ІМІ, передає Укрінформ.

Виставка організована у межах проєкту RECвієм — платформи пам’яті журналістів, які загинули внаслідок повномасштабної війни Росії проти України, і триватиме до кінця 2024 року.

У Верховній Раді відкрилась виставка про загиблих від російської агресії медійників - Фото 1

Вона розповідає історії тих, про чию смерть стало відомо у 2024 році, та перелічує імена журналістів і журналісток, убитих Росією з 2014 року.

На день створення виставки список загиблих медійників, який веде Інститут масової інформації, містив 99 імен. На 3 грудня 2024 року вже відомо про 100 працівників медіа, які загинули внаслідок російської агресії з 2014 року.

“За кожним з 99 імен Історія і Доля. Які не маємо права забувати. Які маємо постійно собі нагадувати. Щоб мати мотивацію боротися за покарання їх вбивць. Щоб повернути понад 30 колег, які досі в заручниках у Росії. Не допустити, щоб доля Вікторії Рощиної повторилася на комусь із 30-ти”, — наголосив голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин.

"Виставка демонструє не лише біль втрат, а й силу журналістів, які, попри ризики, працювали, аби донести світові правду про війну, розпочату Росією", - зауважила директорка ІМІ Оксана Романюк.

Вона наголосила: “Кожне ім’я на цих стендах — це нагадування про те, яку ціну ми платимо за свободу слова і незалежність нашої країни. Ми вдячні Комітету Верховної Ради з питань свободи слова за підтримку цієї ініціативи. Росія має бути притягнута до відповідальності за злочини проти журналістів, медіа та свободи слова. Це не лише питання справедливості, а й необхідність для забезпечення безпеки журналістської професії в усьому світі”.

У Верховній Раді відкрилась виставка про загиблих від російської агресії медійників - Фото 2

Програмний директор Премії імені Георгія Ґонґадзе Владислав Зінкевич зауважив: “Ця експозиція у стінах парламенту — важливе нагадування для законотворців про важливість свободи слова, особливо, у важкі для країни часи, під час нашої боротьби за демократичні цінності. Особливо тоді, коли ми втрачаємо не просто колег-медійників, а голоси України”.

Як нагадали в ІМІ, раніше Медіарух, а також медійні і правозахисні громадські організації України закликали народних депутатів України відмовитися від підтримки законопроєкту №10242 в його нинішній редакції. Пояснили це тим, що законопроєкт становить суттєві загрози для свободи слова, роботи журналістів, захисту журналістських джерел і викривачів корупції в Україні.

Також експерти ІМІ не бачать досить вагомих безпекових та інших підстав для обмеження трансляцій засідань Верховної Ради.

"Ці трансляції варто переривати лише на час оголошення сигналу тривоги, коли депутати спускаються в укриття. В інший час Рада має забезпечити безперешкодну пряму трансляцію своїх засідань. Проведення засідань у закритому форматі та уникнення контролю за діяльністю парламенту з боку медіа та громадськості є неприпустимим у демократичному суспільстві", - наголосили в ІМІ.

Як повідомляв Укрінформ, Росія за два роки і дев'ять місяців від початку повномасштабного вторгнення скоїла 762 злочини проти журналістів та медіа в Україні.

Фото: Премія імені Георгія Ґонґадзе

Теги по теме
Верховная Рада
Источник материала
loader
loader