Засновника месенджера Telegram Павла Дурова 6 грудня вперше допитав паризький суддя, повідомляє французьке видання 20 Minutes.
Видання зазначає, що допит відбувся у рамках розслідування можливої причетності платформи Telegram до обміну повідомленнями про злочинні дії.
Дуров прибув до паризького суду у супроводі своїх адвокатів і заявив, що «довіряє французькому правосуддю». Інших коментарів він не давав і подробиці допиту також невідомі.
Павла Дурова затримали у Франції 24 серпня, коли він вийшов зі свого приватного літака на злітній смузі в аеропорту «Ле Бурже», куди прилетів з Азербайджану. За даними французького каналу TF1/LCI, влада Франції звинувачує Дурова у співучасті в торгівлі наркотиками, злочинах проти дітей та шахрайстві через відсутність модерації контенту в телеграмі.
Невдовзі прокуратура Франції повідомила, що розслідує справу Павла Дурова за 12 статтями, серед яких співучасть в обороті наркотиків та зберігання дитячого порно.
28 серпня засновника та гендиректора Telegram Павла Дурова звільнили з-під варти. Слідчий суддя вирішив припинити затримання для проведення первинного допиту та можливого висунення обвинувачення. Для виходу на волю під судовий нагляд Дуров мав внести заставу в розмірі 5 млн євро.
За даними французької газети Liberation, співзасновник месенджера Telegram Павло Дуров на допиті заявив, що підтримував контакти з працівниками Головного управління внутрішньої безпеки Франції (DGSI) та зустрічався з ними в Дубаї. Він також нібито висловив готовність до співпраці з французькими правоохоронними органами, надавши їм свій мобільний телефон з кодом доступу.
6 вересня засновник Telegram вперше прокоментував свій арешт у Франції, назвавши звинувачення проти нього «хибним підходом». За його словами, правильно було би розпочати правові дії проти самого сервісу, а не звинувачувати керівника у злочинах третіх осіб на платформі.
Фото: Getty Images
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.