Випадок надзвичайний, – Риженко про російське судно, яке обстріляло німецький гелікоптер
Випадок надзвичайний, – Риженко про російське судно, яке обстріляло німецький гелікоптер

Випадок надзвичайний, – Риженко про російське судно, яке обстріляло німецький гелікоптер

Таку думку 24 Каналу висловив капітан 1 рангу запасу ВМС України Андрій Риженко, зауваживши, що країна-агресорка у такий спосіб намагається показати свій вплив у Балтійському морі та буде продовжувати це робити подібним способом. Тим часом Німеччина вже заявила, що посилить заходи контролю в морі.

Про російський обстріл німецького військового судна

Капітан зауважив, що ще не було такої ситуації, щоб сигнальними ракетами обстрілювали авіацію. Ці ракети можуть використовувати і цивільні, і військові судна для того, але для того, щоб привернути увагу літака.

Випадок надзвичайний. Сигнальні ракети не можуть завдати серйозних пошкоджень військовому літаку. Однак можуть зробити надзвичайну подію, якщо влучать у сам літак або кабіну,
– підкреслив Риженко.

Цю подію можна трактувати як агресивний акт з боку Росії, адже через обстріл могла статись аварія.

За словами капітана, в Балтійському морі події розвиваються не на користь країни-агресорки. 40 років тому Росія контролювала 50% узбережжя, зараз – 7%.

Воно є потрібним та важливим для росіян, адже там розташовані два порти, які є на півночі від Санкт-Петербурга, з них здійснюється експорт нафтопродуктів та газоконденсату.

Це серйозний вплив та прибуток для економіки Росії. Крім того, за оцінками російських військових, в Балтійському морі флот Росії значно програє в бойовому потенціалі флоту НАТО у співвідношенні 1 до 12,
– зазначив Риженко.

Саме тому країна-агресорка намагається різними шляхами демонструвати свою силу та вплив. Останніми роками росіяни використовують фактор пошкодження, саботажу. Для прикладу, у листопаді було пошкоджено кабелі зв'язку. Для цього росіяни залучають цивільні судна, у них є спеціальне військове формування.

Росіяни можуть знаходити та пошкоджувати кабелі на глибині 6 кілометрів. А Балтійське море мілке, що спрощує цю процедуру,
– прокоментував капітан.

У відповідь на такі дії Росії очільниця німецького МЗС заявила, що країна посилить моніторинг турбопроводів та кабелів у морі. Крім того, буде посилено захист критичної інфраструктури за допомогою патрулів.

Риженко наголосив, що це дуже важливий фактор, адже країна-агресорка використовує тіньовий флот, купуючи нафту нелегально.

Якщо Німеччина та інші країни НАТО перевірятимуть судна, це сильно вдарить по економіці Росії,
– додав він.

До речі, речник Міністерства оборони Німеччини відмовився коментувати цю подію, зауваживши, що порушення правил на морі або в повітряному просторі час від часу трапляються. В такому випадку, за його словами, це справа військово-морського флоту або військово-повітряних сил, які реагують врівноважено та мають ефект деескалації.

Теги по теме
Россия
Источник материала
loader
loader