Під час протестів у Грузії силовики завдали шкоди понад 70 журналістам, — медіа-омбудсмен Грузії
Під час протестів у Грузії силовики завдали шкоди понад 70 журналістам, — медіа-омбудсмен Грузії

Під час протестів у Грузії силовики завдали шкоди понад 70 журналістам, — медіа-омбудсмен Грузії

Медіа-омбудсмен зазначає, що останніми роками свобода ЗМІ в Грузії стикається з безліччю проблем, спробами обмеження діяльності ЗМІ, насильством щодо журналістів та безкарністю порушників

За останні 10 днів під час протестів у Тбілісі силовики завдали пошкоджень понад 70 журналістам та телеоператорам. Про це повідомив медіа-омбудсмен Грузії, передає  Ехо Кавказа. 

У поширеній письмовій заяві правозахисного інституту також наголошується, що досі Спеціальна слідча служба не виявила жодного порушника.

«10 грудня, коли світ відзначає Міжнародний день захисту прав людини, ми хотіли б виявити особливу повагу до грузинських ЗМІ та нагадати всім про особливу важливість критичної журналістики, учасників мітингу, так і щодо журналістів та операторів. Для зміцнення демократії незамінна роль критичних ЗМІ, яких "Грузинська мрія" намагається змусити мовчати, застосовуючи силу через співробітників правоохоронних органів та "тітушок"», — йдеться у повідомленні. 

Медіа-омбудсмен зазначає, що останніми роками свобода ЗМІ в Грузії стикається з безліччю проблем, спробами обмеження діяльності ЗМІ, насильством щодо журналістів та безкарністю порушників.

Правозахисна організація закликає владу дати журналістам можливість «вільно та безперешкодно висвітлювати поточні події та надавати населенню Грузії інформацію».

«Ми закликаємо всіх осіб, які працюють на державній службі, захищати права та свободи людини, у тому числі шанувати засоби масової інформації. Держава зобов'язана покарати тих, хто нападає на ЗМІ, та забезпечити безпечне медіа-середовище», — йдеться у заяві.

 у Тбілісі ввечері 7 грудня невідомі напали на знімальну групу грузинського телеканалу TV Pirveli. Інцидент стався під час прямого ефіру.

Протести в Грузії

28 листопада прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року. Після цієї заяви у Тбілісі біля центрального офісу керівної партії «Грузинська мрія» ввечері зібрався стихійний мітинг. Частина протестувальників також зібралася біля будівлі парламенту Грузії на проспекті Руставелі.

Учасники акції заявили, що це рішення є зрадою інтересів країни та порушенням статті 78 Конституції Грузії, де закріплено прагнення інтеграції до ЄС. Подібні дії ставлять під загрозу майбутнє Грузії та руйнують багаторічні зусилля зі зближення з Європою.

Під час розгону акції протесту в Тбілісі у ніч на 29 листопада правоохоронці застосовували силу до журналістів та учасників протесту. Спецзагони поліції розганяли учасників демонстрацій з використанням водометів та сльозогінного газу, десятки людей були затримані та побиті. За даними грузинських видань, від дій поліції на акції постраждали щонайменше 15 медійників.

У ніч проти понеділка, 2 грудня, спецпризначенці МВС Грузії відтіснили протестувальників з центру Тбілісі. Повідомлялося про затримання одного з лідерів опозиційної «Коаліції змін» Зураба Джапарідзе і кількох журналістів.

Європейська мовна спілка засудила напади на журналістів у Грузії.

Фото: скриншот з відео. 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Протест Грузия нападение Журналисты
Источник материала
loader
loader