Про це повідомило МВС Польщі, передає Укрінформ.
«Тимчасова заборона на перебування у зоні, прилеглій до польсько-білоруського кордону, виправдала себе. Тому її продовжено ще на 90 днів. Розпорядження щодо продовження дії буферної зони на кордоні з Білоруссю набуває чинності у вівторок, 10 грудня цього року», - йдеться у повідомленні.
Як підкреслюється, після майже 180 днів функціонування зони кількість спроб нелегального перетину польсько-білоруського кордону зменшилася приблизно на 41%.
«З 13 червня по 5 грудня цього року зафіксовані майже 11,2 тисячі таких спроб. Упродовж аналогічного періоду, до запровадження цієї зони, таких випадків було понад 19 тисяч», - повідомило міністерство.
Як інформується, з 1 січня по 5 грудня цього року по всій Польщі прикордонники висунули звинувачення в організації та пособництві нелегальній міграції 585 особам, у тому числі: громадянам України (274), Польщі (82), Білорусі (50) і Грузії (30). Стосовно 153 осіб обрано запобіжний захід у вигляді тимчасового арешту.
Нове розпорядження не змінює довжини чи ширини буферної зони, яка, як раніше було визначено, становитиме 60,6 км.
Як повідомляв Укрінформ, буферна зона на польсько-білоруському кордоні, яку було запроваджено 13 червня цього року, загалом має довжину приблизно 60 км: на ділянці близько 44,5 км не можна перебувати у прикордонній зоні на глибину до 200 м, а на ділянці 16,1 км – до 2 км.
У 2022 році Польща побудувала на кордоні із Білоруссю загородження заввишки 5,5 м і завдовжки 186 км, встановила сучасну систему електронного моніторингу у відповідь на штучне створення від літа 2021 року Білоруссю та Росією міграційного тиску на кордоні РБ з Польщею та Балтійськими країнами. Станом на сьогодні Польща проводить модернізацію цього загородження.
Варшава до 2028 року в межах масштабної програми “Щит Схід” побудує на кордоні із Росією та Білоруссю укріплення, системи виявлення й оповіщення, передові бази, логістичні вузли й системи протидії безпілотникам.
Фото: twitter.com/Straz_Graniczna