Як передає Укрінформ, про це повідомляє Інститут масової інформації з посиланням на представницю ІМІ в Запорізькій області Наталію Виговську.
Фільм вже показали на передпрем’єрному показі в Москві 8 грудня. Про це повідомили ряд російських ЗМІ, а також медіа і численні телеграм-канали з тимчасово захопленої території Запорізької області.
Стрічка стала першим “міжрегіональним кінопроєктом” Республіки Саха (Якутія) і тимчасово захопленої території Запорізької області про війну.
За даними російських джерел, картина створена з ініціативи голови Республіки Саха Айсена Ніколаєва, яку підтримав так званий "губернатор" Запорізької області Євген Балицький. Ідею створення стрічки ще у 2023 році особисто підтримав очільник Кремля Володимир Путін, він “взяв активну участь у тому, щоб фільм відбувся” та “допомагав із фінансуванням”, цитує Балицького ресурс “ZOV Запорожье”.
Фільм знімали загалом близько трьох місяців, навесні і влітку 2024 року, в Якутії, Московській області і на захопленій території Запорізької області.
Головну роль у фільмі зіграв 37-річний артист якутського Театру юного глядача Ілля Яковлєв. Прототипом головного героя став заступник командира підрозділу Ніколай Потапов, який служив у 155-й бригаді морської піхоти Тихоокеанського флоту РФ. Нагороду він отримав “за героїзм та сміливість під час штурму Павлівки” у тимчасово захопленій росіянами частині Донецькій області в 2022 році. У цьому штурмі була знищена велика частина бригади.
Як нагадали в ІМІ, 155-та бригада морської піхоти Тихоокеанського флоту РФ відома жорстокістю і катуванням українських військовополонених. Зокрема 16 серпня 2024 року військові цієї бригади оприлюднили відео, на якому демонструють відрізану голову нібито українського військового. Україна розпочала розслідування ймовірного вбивства українського військового за фактом поширення відео з обезголовленням. Злочинцям інкримінують порушення законів та звичаїв війни, поєднане з умисним вбивством. Також саме ця бригада вчиняла воєнні злочини й геноцид в районі Бучі, Ірпеня та Гостомеля у 2022 році.
Втім, на російських ресурсах йдеться, що фільм “присвячений пам'яті героїв спеціальної військової операції", а також “пам'яті російських воєнних журналістів, які загинули під час виконання професійного обов'язку під час СВО”. Фільм має вікове обмеження тільки до 12 років.
Прем'єра на великих екранах РФ мала відбутись у вересні 2024 року. Її перенесли на лютий 2025 року.
У фільмі, зокрема знялися Іван Охлобистін, Дмитро Дюжев і спортсмен Джефф Монсон, який отримав російське громадянство у 2018 році і зараз є депутатом від партії “Єдина Росія”.
Як повідомляв Укрінформ, хвилю обурення серед українців викликав фільм російського режисера Бориса Гуца "Глухі коханці", який розповідає про стосунки української біженки і росіянина у Стамбулі на тлі війни в Україні. Фільм був включений до основної програми Талліннського кінофестивалю "Темні ночі". Державне агентство України з питань кіно зверталося із закликом до організаторів кінофестивалю не демонструвати стрічку, оскільки "надання можливості демонстрації російських фільмів у сучасному контексті несе ризик пропаганди, яка виправдовує агресію, може бути частиною інформаційної стратегії агресора".