Держпрограма компенсації за розмінування має попит серед аграріїв
Держпрограма компенсації за розмінування має попит серед аграріїв

Держпрограма компенсації за розмінування має попит серед аграріїв

Розвиток та розширення програми компенсації фермерам послуг з розмінування їхніх земель є одним із ключових пріоритетів на наступний рік.

Про це повідомив заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний під час п’ятого засідання секторальної робочої групи (СРГ) «Гуманітарне розмінування», говориться у повідомленні Мінекономіки.

«Цього року ми відкрили ринок послуг з гуманітарного розмінування та запустили механізм компенсації аграріям, які купують послуги з розмінування. На сьогодні проведено вже 39 аукціонів, економія становила понад 17%. Програма компенсації має значний попит серед аграріїв.

Тож її розширення буде одним із ключових наших пріоритетів у 2025 році. В державному бюджеті України на наступний рік на програму передбачено 1 млрд грн. Відтак ми прагнемо залучити додаткові кошти на її реалізацію, щоб очистити в межах програми більші площі, зокрема ліси та водойми», — зазначив Ігор Безкаравайний.

Озвучено також підсумки протимінної діяльності (ПМД) в Україні за 2024 рік, зокрема:

  • Ухвалення Національної стратегії протимінної діяльності та Операційного плану. Це дозволило сектору протимінної діяльності в Україні отримати чітку «дорожню карту» роботи на наступні роки. 
  • Обстеження та очищення забруднених територій. Фахівці ПМД повернули до продуктивного використання майже 35,5 тис. км² українських земель.
  • Посилення спроможностей. На сьогодні Україна має більш ніж 150 важких машин для розмінування, понад 4 тисячі саперів та 69 операторів протимінної діяльності, ще близько 60 операторів перебувають у процесі сертифікації.
  • Відкриття ринку з розмінування та реалізація державних програм підтримки фермерів, виробників техніки та обладнання тощо, розробникам та інноваторам. 

У 2024 році значна увага була приділена роботі з реалізації другої цілі стратегії — безпека людей та людський вимір. В Україні з’явилася нова цивільна професія — демінер, розпочата робота із залучення до протимінної діяльності ветеранів, людей з інвалідністю тощо. 

Також розпочав роботу Центр гуманітарного розмінування, покликаний не замінити, а доповнити наявну архітектуру в тих сферах, що вимагають більше зусиль. Уніфікована процедура сертифікації операторів, розпочато сертифікацію обладнання для розмінування за міжнародними стандартами.

«Наступного року робота за всіма ключовими напрямами триватиме», — підсумували у міністерстві.

Источник материала
loader
loader