Як передає Укрінформ, про це повідомляє novinite.com.
Прохання Главчева було розіслане усім парламентським групам через лист до спікера Національних зборів Наталії Кисельової, свідчить пресреліз Ради міністрів Болгарії.
У листі йдеться, що угода не підпадає під дію Віденської конвенції про право міжнародних договорів і передбачає політичні зобов’язання відповідно до рішень, ухвалених раніше Національними зборами.
Виконувач обов’язків прем’єра наголосив, що тимчасовий уряд, який відповідає за керівництво внутрішньою і зовнішньою політикою Болгарії, має обмежені повноваження через свій тимчасовий характер. Главчев додав, що безпекова угода відповідає політичним зобов’язанням, схваленим раніше Національними зборами.
Він підкреслив важливість парламентського дозволу, посилаючись на конституційні та правові прецеденти, які вимагають мандату Національних зборів для дій, що передбачають довгострокові політичні зобов’язання.
Главчев також деталізував конституційні положення, що визначають повноваження тимчасового уряду, які, хоч і обмежені, але дозволяють йому вирішувати поточні питання внутрішньої та зовнішньої політики.
Наразі Болгарія є однією із шести країн-членів ЄС, разом із Австрією, Кіпром, Мальтою, Словаччиною та Угорщиною, які не підписали безпекову угоду з Україною.
Як повідомляв Укрінформ, 25 жовтня заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква провів перший раунд переговорів із болгарською стороною щодо укладення двосторонньої безпекової угоди.