Про це у ході Всеукраїнської аграрної конференції «Жнива перемоги» розповів кореспонденту Укрінформу міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль.
«Минулого року ми експортували 67,3 млн зернових та олійних за календарний рік. У цьому році за 11 місяців вже вивезено 72,7 7 млн т, а до кінця року ми очікуємо позначку близько 77 млн т. Тож цього календарного року ми спостерігаємо зростання експорту», - сказав міністр.
За словами Коваля, Україна наближається до другого історичного рекорду з експорту агропродукції. Зокрема, у 2023 році було вивезено продукції на 22,1 млрд доларів, а цьогоріч очікується зростання до 24,5 млрд дол.
Крім того, Україна експортувала до ЄС 55% агропродукції (торік - 60%). Очільник агровідомства пояснив це тим, що країна відкриває нові та повертає історичні ринки збуту. Це стало можливим завдяки ЗСУ, які забезпечують стале функціонування Українського зернового коридору.
Так, рік до року Україна найбільше експортувала зернових культур, що приносить близько 9 млрд доларів, на другому місці - соняшникова олія. Коваль підкреслив, що Україні необхідна додана вартість продуктів експорту, щоб збільшити переробку та експортувати продукти саме доданої вартості.
Міністртакож поділився планами на подальший експортний сезон, наголосивши, що першочергове завдання українського агросектору - забезпечення сталості, розвитку сільських територій та вирощування продукції для внутрішніх потреб, а експортувати надлишок.
«Врожай у нас точно буде, адже засіяна площа озимих більша, ніж торік. Очікуємо, що лідерами будуть зернові та олійні культури. Також робимо акцент на переробній продукції. Це стосується кондитерських виробів, зокрема цукру, по якому ми очікуємо рекорди. Наразі ми зобов’язані зняти бюрократичні обмеження в інших країнах та підписати усі необхідні дозволи, аби мати доступ до нових ринків», - додав Коваль.
Як повідомляв Укрінформ, Україна експортувала 67,4 млн тонн зернових та олійних культур, а також продуктів їх переробки у 2023/2024 маркетинговому році.
Фото: Мінагрополітики