Китай стрімко нарощує свій ядерний арсенал і вже володіє близько 600 оперативними боєголовками, як свідчить останній звіт Пентагону. Згідно з прогнозами Міністерства оборони США, до кінця 2030 року ця кількість може зрости до 1000 одиниць, якщо Китай продовжить розширювати свої можливості з такою ж швидкістю.
У звіті наголошується, що більшість цих боєголовок можуть бути розгорнуті у стані підвищеної готовності, що є частиною плану Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) досягти повної модернізації до 2049 року. Окрім розширення ядерного потенціалу, Китай продовжує розробку стратегічного бомбардувальника-невидимки H-20, здатного виконувати ядерні та звичайні бойові місії на великі відстані.
У документі зазначається, що Китай, ймовірно, використовує свої нові реактори швидкого розмноження CFR-600 для виробництва плутонію, попри заяви про їхнє мирне призначення. Кожен із цих реакторів здатний щорічно виготовляти плутоній для десятків ядерних боєголовок, що значно посилює стратегічний потенціал країни.
Китайські збройні сили також активно вдосконалюють свою авіацію. Повітряні сили Китаю (PLAAF) займають третє місце у світі за кількістю літаків, маючи понад 3150 одиниць, з яких близько 2400 є бойовими. У звіті підкреслюється, що технічний рівень китайської авіації поступово наближається до стандартів США. Окрім H-20, країна працює над створенням нових середньо- та далекобійних стелс-бомбардувальників для виконання регіональних і глобальних завдань.
Зростання ядерного потенціалу та технологічні прориви в оборонній галузі можуть становити довгострокову загрозу для США та їхніх союзників, підсумовує Пентагон.