Китайці почали робити рис із картоплі
Китайці почали робити рис із картоплі

Китайці почали робити рис із картоплі

Крохмальний продукт у формі рису, виготовлений з картоплі за новою технологією обробки, проходить початкові виробничі та продажні випробування в провінції Юньнань на південному заході Китаю.

Виробнича лінія запрацювала в листопаді, пише Xinhua.

Як зазначається, новий продукт має потенціал для переробки картоплі, яка має високу врожайність і широку адаптивність, але короткий термін зберігання, на популярний основний продукт харчування в Китаї, таким чином допомагаючи країні забезпечити продовольчу безпеку. 

Академік Китайської академії наук, фізикохімік Ву Ці п'ять років розробляв технологію, яка змінює властивості макромолекул картопляного крохмалю на фізичному рівні, змінюючи форму ланцюжка крохмалю. 

Науковці розповіли, що «картопляний рис» був оброблений за високої температури та високого тиску, тому рис не потрібно мити та замочувати. Його можна готувати у звичайній електричній рисоварці як справжній рис, а кількість води та час приготування набагато менші, ніж у рису.

Після обробки продукт можна зберігати за кімнатної температури протягом тривалого часу без необхідності вентиляції чи контролю температури та вологості. Це зручно на відміну від свіжої картоплі, яка має короткий термін та високу вартість зберігання.

За словами генерального менеджера компанії Zhaotong, яка керує виробничою лінією, Лі Юліня, попередні оцінки показують, що 2,5 т картоплі можна переробити на 1 т «картопляного рису», при цьому вихідна вартість збільшиться у 10 разів.

Компанія зараз вирощує картоплю на 158 тис. га, з яких отримує 3,5 млн т із загальною вартістю продукції близько 10 млрд юанів (приблизно $1,37 млрд). 

Він додав, що картоплю можна садити в більшості регіонів країни, а технологія переробки має великий потенціал для сприяння зусиллям подолання бідності.

Источник материала
loader
loader