Уряд Албанії ухвалив рішення про річну заборону соціальної мережі TikTok після трагічного інциденту, коли 14-річного школяра було смертельно поранено іншим учнем. Як зазначають місцеві ЗМІ, конфлікт між хлопцями розпочався в соціальних мережах, а TikTok став платформою для розповсюдження відео.
Про це пише Reuters.
Прем’єр-міністр Албанії Еді Рама назвав рішення частиною масштабного плану щодо покращення безпеки в школах. Заборона набуде чинності на початку 2025 року і буде діяти протягом усього року.
«Ми повністю закриємо TikTok для всіх. У Албанії не буде TikTok протягом року», — наголосив Рама.
Глава уряду звинуватив соціальні мережі у формуванні насильницької поведінки серед молоді. TikTok, за словами Рами, став загрозою для дітей, яка поглиблює соціальні проблеми.
«Проблема сьогодні не в наших дітях, проблема сьогодні в нас, проблема сьогодні в нашому суспільстві, проблема сьогодні в TikTok та інших платформах, які тримають наших дітей у заручниках», – заявив Рама.
У відповідь представники TikTok заявили, що не знайшли жодних доказів того, що злочинець чи жертва використовували платформу. За їхніми словами, відео, які спричинили конфлікт, були розміщені на іншій платформі. Наразі компанія шукає "термінової ясності" щодо рішення албанського уряду.
«Ми не знайшли доказів того, що злочинець чи жертва мали облікові записи в TikTok, а численні звіти підтверджують, що відео, які передували цьому інциденту, були опубліковані на іншій платформі, а не на TikTok», – заявив представник компанії.
Це рішення Албанії перегукується з діями інших країн. Наприклад, Франція, Німеччина та Бельгія вже запровадили обмеження на використання соціальних мереж для дітей. У листопаді Австралія запровадила одну з найжорсткіших заборон, повністю обмеживши доступ до соцмереж для осіб до 16 років.
Нагадаємо, Верховний суд США заслухає пропозицію тимчасово заблокувати закон про продаж або заборону TikTok.
Фото: Reuters.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.