Європейська федерація журналістів закликала до санкцій проти лідерів «Грузинської мрії»
Європейська федерація журналістів закликала до санкцій проти лідерів «Грузинської мрії»

Європейська федерація журналістів закликала до санкцій проти лідерів «Грузинської мрії»

Європейська федерація журналістів закликала ЄС запровадити санкції проти лідерів партії «Грузинська мрія» через систематичні порушення прав журналістів у Грузії, зокрема насильство та переслідування представників незалежних медіа.

Європейські організації, що захищають свободу преси та права людини, висловили солідарність із журналістами Грузії, які зазнають насильства, погроз і переслідувань під час протестів проти призупинення переговорів про вступ країни до ЄС.

Про це йдеться у заяві на сайті Європейської федерації журналістів.

У своїй заяві організації закликали міжнародну спільноту до рішучих дій, включаючи санкції проти відповідальних за порушення прав журналістів.

За даними платформи MFRR, з початку протестів 28 листопада 2024 року, щонайменше 81 журналіст став жертвою фізичних нападів, словесних образ чи перешкоджання їхній роботі. Серед постраждалих переважають співробітники незалежних медіа та журналісти, які критикують уряд.

Одним із найрезонансніших випадків став напад на журналіста Александра Кешелашвілі з незалежного медіа Publika.ge. Під час запису протестів його побили, конфіскували обладнання та затримали без пояснень. У лікарні в нього діагностували перелом носа і струс мозку.

Інший журналіст, Гурам Рогава з Formula TV, був жорстоко побитий під час розгону демонстрації. Він отримав серйозні травми, включаючи переломи лицевих кісток і шийного хребця.

Європейські організації підкреслюють, що напади на журналістів у Грузії відбуваються на тлі погіршення свободи слова та зростання урядового тиску на незалежні медіа. У своїй заяві вони наголосили на загрозливих ознаках захоплення держави, де урядова партія «Грузинська мрія» контролює основні державні інституції, включаючи судову систему, а винні у нападах на журналістів зазвичай залишаються безкарними.

Організації закликали Європейський Союз, стратегічних партнерів Грузії та міжнародну спільноту накласти санкції на лідерів «Грузинської мрії» та осіб, причетних до порушень прав журналістів і демократичних принципів.

Європейські медіаорганізації висловили солідарність із грузинськими журналістами та відзначили їхню мужність у складних умовах. Їхня робота має вирішальне значення для збереження свободи слова в країні.

До заяви долучилися понад 30 організацій, включаючи Репортерів без кордонів (RSF), Європейський центр свободи преси та медіа (ECPMF), Міжнародний інститут преси (IPI), а також представники медійних спільнот з України, Польщі, Литви, Румунії, Хорватії та інших країн.

Источник материала
loader