Польща планує зменшити доступ української продукції на ринки ЄС
Польща планує зменшити доступ української продукції на ринки ЄС

Польща планує зменшити доступ української продукції на ринки ЄС

Польща під час головування у Раді Європейського Союзу 2025 року планує займатися питаннями Green Deal, угодою з Меркосур, а також постачанням продукції з України.

Про це на пресконференції заявив міністр сільського господарства та сільського розвитку Чеслав Сєкерський, пише farmer.pl.

«Що стосується сільського господарства, ми хочемо продовжити перегляд Green Deal і запропонувати рішення, які будуть екологічно чистими і водночас прийнятними та вигідними для фермерів», — сказав він, додавши, що рішення буде головним чином стосуватись зменшення адміністративних вимог.

Також Польща планує займатися питаннями розвитку села. 

«Ми хочемо, щоб різні політики працювали для сільських територій, і щоб ця діяльність фінансувалася з різних джерел, доступних у ЄС. Акцент також буде зроблений на поточних законодавчих процесах включно з питаннями, пов’язаними з організацією ринку, харчовим ланцюгом і позицією фермера в харчовій системі», — зазначив міністр.

Також польське головування займатиметься зовнішніми питаннями ЄС, особливо співпрацею з країнами Меркосур та відносинами з Україною. 

«У розрізі України після 2025 року ми будемо прагнути запровадити нові умови співпраці. Ми хочемо суттєво обмежити відкритість Європейського Союзу для товарів з України, оскільки вони порушують стабільність європейських ринків.

Я сподіваюся, що ми не дозволимо угоді з Меркосур погіршити економічне становище польського сільського господарства, тому що ми маємо свій Меркосур за стіною, тобто Україну», — сказав Сєкерський.

Польське головування, за його словами, також зосередиться на питанні добробуту тварин включно з умовами їх транспортування.

«Однією з найважливіших тем, яку ми хочемо розглянути під час польського головування, є проблема нових геномних методів, — зазначив Сєкерський. — Екологічні та кліматичні виклики висувають нові вимоги, зокрема в контексті підготовки рослин до таких умов як посуха чи розвиток хвороб».

Источник материала
loader
loader