Європейські фермери побоюються посилення конкуренції після угоди з Меркосур
Європейські фермери побоюються посилення конкуренції після угоди з Меркосур

Європейські фермери побоюються посилення конкуренції після угоди з Меркосур

Після 25 років розробки, торгова угода між ЄС та південноамериканським блоком Меркосур нарешті укладена, але фермери ЄС стурбовані тим, як це вплине на їхній бізнес, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.

Торговельна угода, яку ще потрібно ратифікувати, стане найбільшою з тих, які будь-коли укладав Брюссель. Сільське господарство було одним із найбільш суперечливих аспектів тривалих переговорів, і європейські виробники висловлювали свої занепокоєння протягом усього часу.

Їх головне занепокоєння полягає в надходженні дешевших товарів від латиноамериканських конкурентів, які виробляються за нижчими стандартами, ніж їхні власні, що ставить їх у невигідне становище перед споживачами, багато з яких все ще відчувають фінансову скруту. За даними Rabobank, це особливо стосується м’ясопереробної галузі.

«Ця угода принесе як можливості, так і посилення конкуренції для харчової промисловості та агробізнесу в ЄС і Меркосур. Витрати можуть переважити вигоди для виробників ЄС», – заявили аналітики Rabobank.

Угода визначить квоти на товари з країн Меркосур: Бразилії, Аргентини та Уругваю. Близько 99 тис. тонн яловичини буде дозволено ввозити в ЄС за пільговою ставкою податку, а імпорт птиці отримає безмитну квоту на 180 тис. тонн. Серед інших товарів, які підлягають безмитному режиму, є мед, цукор і рис. Також планується поетапне зниження або скасування тарифів на ряд фруктів, апельсиновий сік і розчинну каву.

Європейські фермери побоюються посилення конкуренції після угоди з Меркосур - Фото 1

Представники Єврокомісії кажуть, що квоти не дадуть продукції ЄС втратити переваги на місцевому ринку, а також вказують на необхідність торгівлі на користь обох сторін. Угода допоможе величезній сільськогосподарській промисловості Меркосур, а також сприятиме розвитку промислового сектора ЄС.

Але невдоволення фермерів, а також деякі занепокоєння урядів країн-членів ЄС щодо захисту їхніх внутрішніх ринків означають, що остаточна ратифікація в ЄС буде складною, особливо з боку таких країн, як Франція.

ЄС може отримати від угоди з Меркосур поштовх в експорті оливкової олії, сиру та енергетичних напоїв, вважають у Rabobank. Крім того, виноробна промисловість привітала угоду, оскільки вона має створити більше експортних можливостей, особливо в Бразилії, яка досі обмежувала торгівлю через тарифну політику та інші перешкоди.


Перегляди: 0
Источник материала
loader