Як повідомляє корпоративний сайт Суспільного, у третій серії йтиметься, зокрема, про захоплення князівства монголами та намагання московських царів вкрасти історію Чернігово-Сіверщини.
За словами шеф-редактора північно-східного хабу Суспільного та «Суспільне Чернігів», співавтора проєкту Андрій Тітка, команда проєкту в захопленні Чернігівського князівства монголами бачить дуже багато паралелей з сучасною російсько-українською війною.
«В тому, як московське царство будувало свою ідентичність на історії Чернігово-Сіверщини, можна простежити багато нинішніх російських наративів про “адін народ”. Ми свідомо створювали третю серію саме на таких паралелях, зокрема, аби глядачі бачили, що нинішні звірства росіян, пограбування нашої культури й вигадування історії — це те, чим росіяни почали займатися не сьогодні, не вчора і навіть не позавчора», - говорить Андрій Тіток.
У третій серії проєкту йдеться про інтерпретацію нашого минулого – вважає історик і співавтор стрічки Володимир Пилипенко.
«Як на мене, третя серія проєкту найбільше резонує з подіями сучасності. Хоча історія ніколи не повторюється, але саме події ХIII століття найбільше нагадують сучасність. Облога Чернігова російською армією 2022 року та знищення міста монголами 1239 року мають багато спільного, а сучасні московські пропагандистські заяви дивним чином нагадують заяви царів із часів XIV–XVI століть», — пояснює ідею випуску Володимир Пилипенко.
У другому випуску «Чернігівське князівство. 1000 років», показ якого відбувся 26 листопада, розповідають про те, як чернігівські князі брали владу в Києві; як рятували Київ та всю Давньоруську державу від завойовників; як і чому чернігівські князі стали святими, попри доволі суперечливі вчинки в земному житті.
Фото: Суспільне
Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.
Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».