Про це повідомляє "Крим.Реалії", передає Укрінформ.
За інформацією місцевого краєзнавця, зберігання мішків із мазутом відбувається всього за 1,5 км від житлових будинків, туди вже доставлено на зберігання понад 150 тонн вантажу.
«Місцеві жителі дуже стурбовані. Щолкіне – це курорт, а його знову наражають на техногенну небезпеку. За нашою інформацією, в ці мішки разом із мазутом потрапили також мертві риба та птахи. Мазут складується в звичайних будівельних мішках, які через недовгий час почнуть руйнуватися, а довкілля заповниться смородом від мазуту і птахів та риб, що розкладаються. Майданчик не відповідає технічним характеристикам для складування мазуту, під ним відсутня гідроізоляція, тому забруднення ґрунтових вод не уникнути», – розповів він.
За словами краєзнавця, утилізація нафтопродуктів, що надійшли на складування, розпочнеться орієнтовно лише у квітні, а весь процес може тривати від кількох місяців до двох років.
Як повідомляв Укрінформ, 15 грудня поблизу берега в Керченській протоці затонули російські нафтові танкери «Волгонефть-212» та «Волгонефть-239». Причиною аварії став сильний шторм. У Чорне море вилилося понад 4000 тонн мазуту.
Мазут із затонулого російського танкера продовжує витікати в Чорне море, забруднюючи протоку та узбережжя Криму.
За словами російських екологів, очищення акваторії Чорного моря та його узбережжя від мазуту, що вилився внаслідок аварії російських танкерів поблизу Керченської протоки, може тривати до десяти років.