У кіберполіції заявили, що сплеску онлайн-шахрайств нині не спостерігається
У кіберполіції заявили, що сплеску онлайн-шахрайств нині не спостерігається

У кіберполіції заявили, що сплеску онлайн-шахрайств нині не спостерігається

У кіберполіції наразі не спостерігають й не передбачають сплеску інтернет-шахрайства.

Про це в телеефірі заявив начальник відділу протидії різновидам онлайн-шахрайств Департаменту кіберполіції Національної поліції Олександр Ульяненков, передає Укрінформ.

Ульяненков звернув увагу на таку характеристику злочинності, як сезонність.

"Це може бути як період знижок, так і період свят або період потреб, наприклад, у джерелах альтернативного живлення, інших товарах... Також нова допомога, нова виплата від держави активно шахраями підхоплюється і використовується для того, щоб заволодіти коштами. У зв'язку з тими заходами, яких ми вживаємо щодня - як превентивно, так і оперативно розслідуємо кожен факт щоденних звернень громадян, ми на сьогодні великого сплеску не бачимо і не передбачаємо. Все контрольовано, і навіть порівняно з минулим роком ми маємо дещо меншу кількість звернень», - сказав Ульяненков.

Він запевнив, що кіберполіція постійно працює над створенням нових інструментів, щоби протидіяти онлайн-шахраям.

«Також ми постійно шукаємо та взаємодіємо з нашими партнерами або тими фінансовими приватними установами, від яких буде залежати швидкість та стан розслідування... Ми постійно співпрацюємо з банківським сектором, оскільки ми розуміємо, що безпосередньо карткове шахрайство та шахрайство взагалі спрямоване на те, щоб заволодіти грошовими коштами», - зазначив представник кіберполіції.

За його словами, розроблено ряд алгоритмів та методик, за допомогою яких кіберполіція швидко може реагувати на такі виклики.

Він також зазначив, що всі звернення громадян про випадки шахрайства потрапляють у базу даних поліції та платіжних установ, щоб надалі обмежити надання фінансових послуг шахраям, які надавали свої платіжні реквізити для отримання коштів.

«Кожне звернення громадян важливе для формування такої бази, для прослідковування аналогій або схожих звернень по всій території України та за її межами, де могли бути використані ці реквізити, з подальшим реагуванням наших партнерів», - наголосив Ульяненков.

Як повідомляв Укрінформ, кіберполіція Львівщини викрила шахраїв, які виманювали в громадян гроші під виглядом благодійних зборів нібито для потреб військовослужбовців.

Фото ілюстративне

Теги по теме
Интернет
Источник материала
loader
loader