За рік в Україні накладено 97 штрафів за недотримання мовного закону
За рік в Україні накладено 97 штрафів за недотримання мовного закону

За рік в Україні накладено 97 штрафів за недотримання мовного закону

У 2024 році Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь наклав 97 штрафів за порушення закону про функціонування української мови як державної.

Упродовж 2024 року Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь наклав 97 штрафів за порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Про це він повідомив агентству «Інтерфакс-Україна».

Про це йдеться на сайті мовного омбудсмена.

Зазначається, що адміністративні стягнення були накладені в різних розмірах:

  • 1,7 тис. грн — 1 випадок;
  • 3,4 тис. грн — 89 випадків;
  • 5,1 тис. грн — 1 випадок;
  • 6,8 тис. грн — 2 випадки;
  • 8,5 тис. грн — 3 випадки;
  • 11,9 тис. грн — 1 випадок.

Штрафи були накладені відповідно до статей 188-52 та 188-53 Кодексу України про адміністративні правопорушення, які набрали чинності 16 липня 2022 року.

Штрафи застосовуються за порушення вимог щодо використання державної мови, зокрема в інтернеті. Перші порушення караються попередженням або штрафом від 3400 до 5100 грн. За повторні порушення протягом року розмір штрафу збільшується до 8500–11900 грн.

Громадяни можуть повідомити про порушення мовного закону:

  • через електронну форму на сайті Уповноваженого.
  • надіславши листа на lyst@mova-ombudsman.gov.ua.
  • поштою за адресою: 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12.

Тарас Кремінь наголошує, що дотримання мовного закону є важливим елементом захисту і підтримки української мови в публічному просторі.

Фото: facebook.com/taras.kremin.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
loader