Організація виборів у Сирії може зайняти до чотирьох років - Ахмед аш-Шараа
Організація виборів у Сирії може зайняти до чотирьох років - Ахмед аш-Шараа

Організація виборів у Сирії може зайняти до чотирьох років - Ахмед аш-Шараа

Очільник ісламістського угруповання «Хайят Тахрір аш-Шам» (ХТШ) та де-факто лідер Сирії Ахмед аш-Шараа вважає, що організація виборів у країні може зайняти до чотирьох років, а розробка нової конституції – близько трьох.

Як передає Укрінформ, про це аш-Шараа заявив у неділю в інтерв'ю саудівському телеканалу Al Arabiya News.

«Сирійський лідер, також відомий як Абу Мухаммед аль-Джолані, пояснив, що проведення легітимних виборів – це завдання, яке може зайняти до чотирьох років, оскільки вимагає проведення всеосяжного перепису населення», - йдеться у повідомленні.

За словами лідера ХТШ, передача влади буде «настільки плавною, наскільки це можливо».

Коментуючи протести в країні, він підтвердив право кожного громадянина висловлювати свою думку мирним шляхом, без завдання шкоди державним інституціям.

Аш-Шараа також підтвердив, що перехідна адміністрація веде переговори з очолюваними курдами Сирійськими демократичними силами (SDF), які підтримуються США, з метою подальшої інтеграції SDF в національні збройні сили. Він заявив, що курди є невід'ємною частиною сирійського суспільства, виключивши будь-які плани щодо його поділу. «Жодного поділу Сирії не буде», - сказав новий фактичний лідер Сирії.

Водночас він повідомив про запланований розпуск «Хайят Тахрір аш-Шам», що буде оголошено пізніше на Конференції з національного діалогу.

Коментуючи питання Ірану, аш-Шараа закликав Тегеран переглянути свою регіональну політику і втручання, заявивши, що опозиційні сили захистили іранські позиції в Сирії під час наступу, який призвів до падіння Асада. Він додав, що очікував позитивних жестів від Ірану у відповідь на ці дії, але таких жестів не відбулося.

Аш-Шараа також висловив сподівання, що нова адміністрація США на чолі з Дональдом Трампом скасує санкції щодо Сирії. «Ми сподіваємося, що нова адміністрація Трампа не буде слідувати політиці свого попередника», - сказав він.

Водночас, на тлі очікувань залишення Росією Сирії після багатьох років підтримки режиму Асада, новий де-факто лідер Сирії заявив про «стратегічні інтереси» з «другою найпотужнішою країною в світі».

«Ми не хочемо, щоб Росія вийшла з Сирії таким чином, що це підірве її відносини з країною», - сказав аш-Шараа.

Як повідомляв Укрінформ, 8 грудня сирійська опозиція оголосила про падіння режиму Башара Асада, який правив Сирією 24 роки. Асад став президентом Сирії у червні 2000 року, фактично отримавши владу від свого батька Хафеза Асада, який до того правив країною майже 30 років.

Під час урядування Башара Асада в країні у 2011 році розпочалася громадянська війна, в якій від поразки диктатора рятували Росіята Іран. Проте союзники Асада змушені були зменшити свою підтримку: Москва – через війну в Україні, а Тегеран – через загострення протистояння з Ізраїлем.

Після повалення режиму Асад втік з країни. ЗМІ повідомляли, що Асад перебуває у Москві разом зі своєю родиною, і що він отримав притулок.

24 грудня де-факто лідер Сирії, очільник ХТШ Ахмед аш-Шараа домовився з повстанськими угрупованнями про їхній розпуск та об’єднання в одну структуру під керівництвом Міністерства оборони країни.

Фото з сайту Al Arabiya News

Теги по теме
Сирия Конституция
Источник материала
loader
loader