Про це повідомляє Yonhap, передає Укрінформ.
Відповідний запит був поданий до Західного окружного суду Сеула опівночі у неділю. Слідчі заявили, що звернулися по ордер на арешт Юна за звинуваченням у заколоті та зловживанні владою після того, як він проігнорував три виклики на допит.
До слідчої групи входять представники Управління з розслідування корупції серед високопосадовців (CIO), поліція та слідчий підрозділ Міноборони.
Один із юридичних представників відстороненого президента Юн Гап Гин раніше пообіцяв вжити «офіційних кроків» у відповідь на дії CIO, стверджуючи, що управління не має повноважень розслідувати звинувачення у заколоті.
Як повідомлялося, Юн Сок Йоль 29 грудня втретє не з’явився на допит у справі щодо оголошення в країні воєнного стану. Три виклики зазвичай вважаються максимальною кількістю, після якої слідчі органи отримують ордер на арешт підозрюваного.
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль 3 грудня оголосив про запровадження воєнного стану. Рішення було ухвалено після того, як опозиційна Демократична партія у парламентському Комітеті з питань бюджету швидко схвалила скорочений проєкт бюджету та подала постанови про імпічмент керівника Рахункової палати та головного прокурора.
Пізніше Юн скасував надзвичайний воєнний стан.
Були звільнені і затримані кілька високопосадовців та силовиків, яких підозрюють у державному перевороті.
Прокуратура порушила кримінальну справу проти Юна через звинувачення у державній зраді.
14 грудня Національна асамблея Південної Кореї (парламент) проголосувала за імпічмент президента Юн Сок Йоля.
Фото: EPA/UPG