Зустріч відбулася на території модульного містечка у Білоцерківському районі Київської області, де наразі мешкає родина, передає кореспондент Укрінформу.
Правоохоронці подарували шести дітям Якуш гантелі для зайняття спортом, стайлер для волосся, будиночок для кішки Асі, ляльку, робота й набір для малювання, про які вони мріяли на свята.
Окрім цього, поліцейські вручили дітям шеврони "Білих Янголів", прапорці з символікою підрозділу, іграшкових ведмедиків та іграшки на ялинку із символікою поліції, солодощі і фрукти.
До родини Якуш, яка у 2022 році мешкала у Мар'їнці, час від часу приїжджали поліцейські та привозили гуманітарну допомогу, зокрема їжу. Пізніше правоохоронці вивезли їх у Максимільянівку, потім до Курахового. Згодом Якуші потрапили на територію Білоцерківщини.
Саме ті правоохоронці, які вивозили цю родину з Мар'їнки, і вручали подарунки. Це була їхня перша зустріч після Курахового.
Придумав назву для цього підрозділу старший син цієї сім'ї, 16-річний Захар Якуша. Коли поліцейські у 2022 році приїхали одного разу до них на машині "швидкої допомоги", яка на той момент була у їхньому розпорядженні, Захар вийшов до них і подякував за те, що вони допомагають людям, і сказав, що вони як білі янголи. Окрім цього, хлопець подарував правоохоронцям статуетку білого янгола.
За словами Захара, потім це підхопили його брати і сестри. Після цього так цих правоохоронців стали називати і жителі Мар'їнки, а пізніше цей поліцейський підрозділ, який займається питаннями евакуації, назвали саме "Білими янголами".
Поліцейські також провели для дітей заняття з безпеки дорожнього руху на інтерактивній локації, організованій неподалік модульних будиночків.
Рятувальники зі свого боку провели там два заняття з дітьми, одне з яких пройшло у мобільному класі безпеки щодо правил поводження з вибухонебезпечними предметами. Інше заняття відбулося на відкритій місцевості й стосувалося відпрацювання умовного гасіння пожежі, під час якого застосовувалася справжня пожежно-рятувальна техніка.
Після цього дітям роздали пам'ятки з правилами поведінки, зокрема під час відключення світла.
«Білі янголи» вручили подарунки дітям, які придумали назву цього підрозділу поліції / Фото: Сергій Чузавков, Укрінформ"Білі Янголи" працюють на Донеччині вже понад 2 роки. За цей час вони були неодноразово відзначені Президентом України та міністром внутрішніх справ.
За період своєї роботи вони врятували з-під обстрілів понад 10 000 жителів Донеччини.
Як повідомлялося, 5 грудня поліція поінформувала, що на Сумщині "Білі янголи" вивезли матір із місячним немовлям із Ворожби.