Грузинським чиновникам, причетним до насильства над протестувальниками, Німеччина заборонила в'їзд
Грузинським чиновникам, причетним до насильства над протестувальниками, Німеччина заборонила в'їзд

Грузинським чиновникам, причетним до насильства над протестувальниками, Німеччина заборонила в'їзд

Німеччина запровадила заборону на в'їзд дев’ятьом особам, яких вважають відповідальними за акти насильства проти демонстрантів в Грузії

Німеччина заборонила в'їзд дев’ятьом громадянам Грузії, відповідальним за насильство над протестувальниками. 

Про це повідомляє Міністерство закордонних справ Німеччини у соцмережі X.

Німеччина запровадила заборону на в'їзд дев’ятьом особам, яких вважають основними відповідальними за акти насильства проти мирних демонстрантів і представників опозиції в Грузії.

«Сьогодні Німеччина ввела заборону на в'їзд дев’ятьом людям, які несуть основну відповідальність за насильство проти мирних демонстрантів і представників опозиції в Грузії. Право на мирний протест є одним з універсальних прав людини, і ми зобов’язані захищати його. Ситуація в Грузії залишається тривожною», — заявили в МЗС Німеччини.

31 грудня міністри закордонних справ Німеччини, Польщі та Франції у спільній заяві засудили насильство проти протестувальників, ЗМІ та опозиції в Грузії, яке сталося протягом останніх тижнів.

  • Читайте також: Путін, програвши в Сирії, виграв у Грузії

Кавелашвілі у день інавгурації 30 грудняпідписав низку законів, зокрема про заборону масок і піротехніки на мітингах.

28 листопада 2024 року Європейський парламент не визнав результатів парламентських виборів у Грузії 26 жовтня і закликав провести повторні вибори впродовж року. Цього ж дня прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року.

З того часу в Грузії тривають протести. Силовики вже кілька разів пробували розігнати протестувальників, застосовуючи силу до журналістів та мітингарів. Силовики використовували сльозогінний газ і водомет, у відповідь протестувальники захищалися піротехнікою.

Під час протестів у Тбілісі силовики завдали ушкоджень понад 70 журналістам і телеоператорам. Учасники протестів, серед яких і медійники, повідомляють, що їм телефонують невідомі люди й погрожують. 

  • Читайте також: «Іншим було гірше, але й мене били непогано». Як грузинська поліція нападає на журналістів

Фото: Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Германия санкции Протест Грузия
Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader