Культура є ключовим елементом нацбезпеки в умовах війни - Точицький
Культура є ключовим елементом нацбезпеки в умовах війни - Точицький

Культура є ключовим елементом нацбезпеки в умовах війни - Точицький

Культура є ключовим елементом національної безпеки України в умовах війни з Росією.

Про це написав міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький у статті «Чому культура має стати складовою національної безпеки України?».

«Російська імперія завжди привласнювала нашу історію та прагнула знищити нашу культуру, відтак й ідентичність. На третій рік повномасштабного вторгнення Росії в Україні чітко викристалізувалося розуміння того, що культура є ключовим елементом нашої національної безпеки», - наголосив міністр.

Він зазначив, що саме через культуру формується національна ідентичність, самосвідомість та стійкість народу. Українські митці доносять до світу нашу історію, боротьбу і віру в перемогу.

«Росія намагається стерти нашу ідентичність, але кожна пісня, кожна картина, кожна книга доводять, що ми живемо. Музеї, театри, мистецькі фестивалі – це не лише про минуле. Це про наше майбутнє. Культура – це те, що нас зберігає, надихає і об’єднує. Вона є тим джерелом, з якого ми черпаємо силу для боротьби і надію на краще завтра», - переконаний Точицький.

За словами міністра, 2025-й стане роком збереження та стійкості, бо маємо не лише захистити те, що вже є, а й створити нове.

«Працюватимемо над тим, щоб культура стала доступною для кожного українця, незалежно від того, де він зараз перебуває. Хочемо, щоб у кожному домі звучала українська музика, щоб кожна дитина знала нашу історію, щоб у кожному куточку світу говорили про нашу унікальність. Усі ці фактори стимулюють до того, щоб у 2025 році на законодавчому рівні закріпити норму: «Культура – невід’ємна частина нашої національної безпеки»», - зазначив очільник МКСК.

Він заявив, що жоден злочин проти культурної спадщини України не має залишитися безкарним, і наголосив на необхідності документувати злочини, застосовувати санкції до причетних до цього осіб, одночасно відстежуючи викрадені цінності по всьому світу та здійснюючи кримінальні розслідування в різних юрисдикціях.

Як повідомляв Укрінформ, «Культурний Рамштайн» для координації міжнародних зусиль із збереження української культурної спадщини та націдентичностіможе відбутися у лютому за участю міністрів культури європейських країн та країн G7.

Источник материала
loader
loader