Парламент торік ухвалив 10 необхідних для аграріїв законів
Парламент торік ухвалив 10 необхідних для аграріїв законів

Парламент торік ухвалив 10 необхідних для аграріїв законів

Верховна Рада України 2024 року ухвалила 10 законів, необхідних для фукнціонування агропромислового сектору.

Про це у Facebook повідомив голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

Він зазначив, що одним із найбільш знакових є Закон України «Про інформаційно-комунікаційну систему «Державний аграрний реєстр» (ДАР), прийнятий 19 вересня 2024 року. Реалізація цього закону сприятиме цифровізації агросектору та покращенню інституційної спроможності, відповідно до вимог Плану України з реалізації ініціативи ЄС Ukraine Facility.

«Запуск онлайн-платформи ДАР у серпні 2022 року дозволив уже зараз охопити понад 176 тисяч сільгосптоваровиробників і реалізовувати понад 50 програм підтримки, що зміцнює позиції України в міжнародній аграрній співпраці», — уточнив Олександр Гайду. 

Іншим важливим законодавчим кроком він назвав прийняття євроінтеграційного закону «Про державне регулювання сфери захисту рослин» (17 грудня 2024 року), який імплементує вимоги ЄС щодо фітосанітарії та торгівлі. Документ дозволить полегшити доступ української продукції рослинного походження на зовнішні ринки та знизити ризики для сільгосптоваровиробників.

«Ще один значущий закон — «Про виноград та продукти виноградарства» (22 серпня 2024 року), що створює систему для повної прослідковуваності продукції від лози до пляшки, забезпечуючи визнання українських вин на міжнародному рівні завдяки імплементації стандартів Міжнародної організації виноградарства та виноробства (OIV)», — додав парламентар. 

Крім цього, за поданням комітету, ухвалено зміни до законів щодо удосконалення механізмів забезпечення землями сил оборони, поширення сортів бавовнику в Україні та підвищення безпечності та якості харчових продуктів і заборони трансжирів. 

Також, за словами Гайду, комітет активно проводив комітетські слухання та виїзні обговорення (Київ, Миколаїв, Львів, Звягель, Хмельницький, Кропивницький, Черкаси, Тернопіль, Яготин та Одеса), які дозволили детально обговорити і вивчити актуальні проблеми аграрної та земельної політики, зокрема в контексті реформ, необхідних для забезпечення сталого розвитку аграрного сектору країни.

«Проведено зустрічі з представниками аграрних комітетів Європарламенту, Німеччини, Польщі, Литви, Румунії, Португалії, Іспанії, Естонії, Молдови та Албанії  для налагодження взаємовідносин і підтримки України у аграрній сфері на світовій арені», — підсумував народний депутат.

Источник материала
loader
loader