Україна з партнерами з'ясує, як у Росію потрапили китайські антени для дронів - експерт
Україна з партнерами з'ясує, як у Росію потрапили китайські антени для дронів - експерт

Україна з партнерами з'ясує, як у Росію потрапили китайські антени для дронів - експерт

Україна поінформувала партнерів, що Росія почала використовувати китайські антени в дронах Shahed-136, щоб виявити логістичний ланцюг постачання і запровадити санкції, які обмежать доступ Кремля до таких технологій.

Про це сказав у коментарі Укрінформу директор Програми російських і білоруських студій Ради зовнішньої політики «Українська призма» кандидат історичних наук Ярослав Чорногор.

«Інформування партнерів (про використання Росією китайських антен у дронах Shahed-13 - ред.) - це дуже правильний крок. Зрештою, потрібно з’ясувати, по якому логістичному ланцюжку Росія отримує ці китайські антени. Бо напис, що це для сільськогосподарського обладнання, свідчить, що це товар або подвійного, або невійськового призначення, який росіяни змогли пристосувати для своїх потреб. Але у країн Заходу є можливості впливати на те, щоб якщо не повністю заборонити, то принаймні певним чином обмежити надходження таких товарів до Росії», - сказав Чорногор.

За його словами, оскільки російський інформаційний простір для нас закритий, ми не можемо достеменно зрозуміти причину, чому ворог замінив іранські або російські антени в дронах Shahed-136, а можемо лише припускати. Одна з можливих причин – недоступність окремих компонентів через санкції.

«Але ми побачили, що китайська антена допомогла російським дронам краще подолати наші засоби РЕБ. Це закономірно, тому що коли використовуються нові технічні засоби, до них необхідно адаптуватися. Я думаю, що наші ППО і підрозділи, які займаються радіоелектронною боротьбою, врахують параметри нової антени, щоб ефективно боротися з цими дронами. Але на даний момент у росіян з’явилася певна перевага», - зауважив експерт.

Він також зазначив, що наразі важко оцінити масштаби переходу на китайські антени, це покаже лише час.

«Коли під час наступних атак збиватимуться дрони, наші фахівці зможуть зрозуміти, чи антени були замінені в одній партії, чи більш масово», - спрогнозував директор Програми російських і білоруських студій «Української призми».

Як повідомив радник Президента України Владислав Власюк, після нічного удару по Києву 1 січня в уламках дронів Shahed-136 виявили нові технологічні особливості. Зокрема, замість типової для них супутникової навігаційної антени CRPA іранського або російської виробництва, вперше зафіксовано використання кругової антени CRPA китайського виробництва, призначеної для сільськогосподарського обладнання, а також рештки відеокарт, що свідчить про можливе відеонаведення.

Радник Президента додав, що Україна поінформувала про це партнерів і вживатиме додаткових санкційних заходів.

Фото: Getty Images

Теги по теме
Россия Китай
Источник материала
loader
loader