Зростання цін на молокопродукти не покриває витрати на виробництво
Зростання цін на молокопродукти не покриває витрати на виробництво

Зростання цін на молокопродукти не покриває витрати на виробництво

Переробні заводи змушені закуповувати молоко майже наполовину дорожче, ніж ще пів року тому.

Про це розповів «БізнесЦензору» виконавчий директор Спілки молочних підприємств України Арсен Дідур.

«Головною причиною, яку ще й загострила війна, є дефіцит молока в країні. Скорочується поголівʼя корів: на кінець 2024 року воно складало 1,26 млн голів. За прогнозами аналітичної служби СМПУ, у 2025 році воно складатиме 1,18 млн, а у 2026 році прогнозується подальше скорочення до 1,14 млн голів», — зазначив він. 

Фахівець додав, що виробництво молока теж зменшиться з 7,3 млн т у 2024 році до прогнозованих у 2025 році 7,1 млн т.

«Водночас зросла закупівля сирого молока переробними підприємствами, але це не змінює ситуацію з дефіцитом сировини, яка залишається гострою і обумовлює зростання закупівельної ціни. Крім того, на стан українського молочного ринку впливає ситуація на ринку світовому, а її не назвеш сприятливою. Все це призводить до зростання закупівельних цін на молоко», — пояснив Арсен Дідур. 

Він уточнив, що з червня минулого року ціни зросли на 6 грн/кг, або на 40%. На кінець листопада ціна становила 20 грн/кг.

«За таких умов ціна молочної продукції на полиці не може не змінюватися. Можу сказати, що вже не перший місяць збільшення цін молочної продукції не компенсує витрат на їх виробництво. Переробні підприємства зараз знаходяться у досить складному становищі», — підкреслив спеціаліст. 

На його думку, щоб зупинити насування глибокої кризи на ринку молока, насамперед необхідно подолати наявний дефіцит молочної сировини в Україні.

«Для цього потрібно бюджетне стимулювання нарощування поголів’я корів і обсягів виробництва молока високотоварними молочними фермами. Інструментами для цього може бути, зокрема, забезпечення виплати бюджетної дотації за приріст поголів’я корів власного відтворення», — вважає Арсен Дідур. 

Источник материала
loader
loader