На Одещині розпочалося цвітіння червонокнижної квітки
На Одещині розпочалося цвітіння червонокнижної квітки

На Одещині розпочалося цвітіння червонокнижної квітки

На Одещині, у басейні ріки Кагильник біля міста Татарбунари, розпочалося квітування червонокнижного пізньоцвіту анкарського.

Про це повідомив у Фейсбуці співробітник Нацпарку «Тузлівські лимани» Іван Русєв, передає Укрінформ.

"В Українській Бессарабії команда Національного природного парку "Тузлівські лимани" виявила перше дивовижне природне явище для цієї пори року – цвітіння пізньоцвіту анкарського, унікальної рослини з Червоної книги України. Місцеві мешканці називають його – брандушкою", - йдеться у повідомленні.

За словами Русєва, це явище природи вже «оголосило початок весни». Рослина вважається найбільш раннім ефемероїдом серед первоцвітів. У цей зимовий сезон перші листочки з'явилися одразу після зимового сонцестояння 2024 року, а перші рослини зацвіли між Різдвом та Новим роком. Еколог наголосив, що основна загроза рослині – антропогенна трансформація місць, де вона росте, випасання худоби в зимовий період, розорювання степів та лісорозведення на степових ділянках, надмірне рекреаційне навантаження, збирання з метою продажу, викопування бульбоцибулин.

Як повідомляється, через протизаконне розорювання понад 50% степових ділянок у НПП "Тузлівські лимани" пізньоцвіт зник у нацпарку понад 30 років тому.

Источник материала
loader
loader