Припинення транзиту російського газу Україною не вплинуло на стабільність енергоринку ЄС - Єврокомісія
Припинення транзиту російського газу Україною не вплинуло на стабільність енергоринку ЄС - Єврокомісія

Припинення транзиту російського газу Україною не вплинуло на стабільність енергоринку ЄС - Єврокомісія

Після завершення контракту на транзит російського газу через Україну до країн ЄС ситуація на енергетичному ринку Європейського Союзу залишається стабільною.

Про це у Брюсселі на брифінгу сказала речниця Єврокомісії Анна-Каїса Ітконен, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу про можливий вплив завершення українського транзитного контракту на енергетичну цінову стабільність для споживачів в ЄС і, зокрема, на безпеку постачання газу до Словаччини.

«Транзитна угода через Україну, як і очікувалося, завершилася 31 грудня. Ми інтенсивно працювали впродовж усього року із усіма країнами-членами та з Україною для підготовки до різних сценаріїв. Щодо безпеки постачання до Словаччини, то минулого тижня проведене надзвичайне засідання Газової координаційної групи, щоб підбити підсумки навколо завершення транзитної угоди. Учасники дійшли висновку, що не існує жодних проблем з безпеки постачання або занепокоєнь для Європейського Союзу внаслідок припинення цього транзиту», - сказала речниця Єврокомісії.

Вона зауважила, що європейський ринок вже відреагував на завершення угоди про транзит російського газу через Україну, і це не привело до жодних цінових сплесків для європейських споживачів наприкінці року.

«Хочу зауважити, що Єврокомісія не купує й не продає, але ринкові основи залишаються стабільними. Попит задоволений на близько 80% порівняно з докризовим рівнем. Газ у сховищах також на докризовому рівні. Важливо, що ми застосували в Європі рекордний обсяг відновлювальної енергії», - зазначила Анна-Каїса Ітконен.

При цьому вона додала, що Європа та її країни-члени входять у найхолодніші місяці року. Тож Єврокомісія продовжує підтримувати зв'язок із країнами-членами та проводити регулярний моніторинг цін на енергетичному ринку.

Речниця утрималася від прямої відповіді на уточнююче запитання Укрінформу, чи свідома Єврокомісія будь-яких дій уряду Роберта Фіцо з виконання погроз зупинити експорт європейської електроенергії до України.

«Щодо коментарів прем’єр-міністра (Словаччини – ред.) ми не маємо жодних коментарів. Мені здається, я вже відповіла на це запитання, коли зауважила про відсутність занепокоєнь щодо безпеки постачання до будь-якої країни-члена», - додала Ітконен.

Як повідомлялося, 31 грудня завершилася дія транзитного контракту на транспортування російського газу до Європи через ГТС України. Ця подія викликала бурхливу реакцію прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, який 27 грудня минулого року, після поїздки до Москви, пригрозив діями «у відповідь» на припинення Україною транзиту російського газу. Зокрема, такі погрози стосувалися припинення експорту в Україну електроенергії та «значного зменшення» підтримки для українських біженців на території Словаччини.

Теги по теме
Украина Евросоюз газ
Источник материала
loader