«Агентство»: шпигунська сага, по який можна зрозуміти, як західні продюсери сприймають нас і нашу війну
«Агентство»: шпигунська сага, по який можна зрозуміти, як західні продюсери сприймають нас і нашу війну

«Агентство»: шпигунська сага, по який можна зрозуміти, як західні продюсери сприймають нас і нашу війну

Це амбіційний проєкт: співпродюсери — Джордж Клуні й оскарівський лавреат Грант Геслов, у головних ролях — Майкл Фассбендер, Джеффрі Райт, Джоді Тернер-Сміт і Річард Гір. Сценарій ґрунтується на французькому серіалі «Бюро легенд».

«Агентство» оповідає про небезпечні будні співробітників ЦРУ та будується довкола кількох сюжетних ліній. Головний герой — таємний агент, а нині старший оперативник ЦРУ Брендон (Майкл Фассбендер) із кодовим псевдонімом «Марсіанин», який після шестирічної місії в Африці повертається до Лондона. Тут він раптом знову зустрічає свою африканську кохану, антропологиню Самі Захір (Джоді Тернер-Сміт), у якої є свої секрети.

Кадр серіалу «Агентство»

У ці ж дні в Мінську місцева міліція затримує агента «Койота», який після цього зникає. «Койот» знає подробиці багатьох операцій ЦРУ, зокрема тих, що Управління проводить в Україні під час війни — на Донбасі й під Одесою. Це ставить під удар всю агентурну мережу в прифронтовій зоні й Білорусі. Начальник лондонського офісу ЦРУ Джеймс Бредлі (Річард Гір) має блідий вигляд перед вашингтонським начальством.

«Агентство»: шпигунська сага, по який можна зрозуміти, як західні продюсери сприймають нас і нашу війну - Фото 1

Кадр серіалу «Агентство» 

Паралельно ми стежимо за становленням у професії нової співробітниці — Даніели «Денні» Руїс Морати (Саура Лайтфут-Леон), якій випадає надзвичайно ризиковане завдання — під легендою геофізикині приїхати до Ірану й завербувати когось, хто причетний до ядерної програми режиму аятол.

Є тут і українські мотиви. У 2, 3, 9 і 10 епізодах дія переноситься у прифронтову зону та на окуповані території, де група агентів — американець Чарлі Ремі та двоє українців, бійців ССО Бутенко й Коваль, — мають здійснити надзвичайно ризиковану і важливу операцію «Фелікс». Бутенка грає Олександр Рудинський, для якого це другий американський серіал після «Декамерона», а Коваля — Сергій Онопко, що має у фільмографії чимало коротких ролей у закордонних продукціях.

Кадр серіалу «Агентство»

Фактично, підзаголовок «Агентства» можна сформулювати як «шпигуни теж плачуть». У Брендона проблеми з дочкою Поппі. Генрі Оглтрі (Джеффрі Райт), бос і наставник «Марсіанина», непокоячись за родича-агента, ставить запитання, що може убезпечити останнього. «Марсіанин» у Лондоні кидається в обійми Саміри, навіть не ставлячи собі питання — чому вона раптом опинилася в Британії. У намаганні олюднити працівників ЦРУ автори час від часу вдаються до відвертої мелодрами. Сюжетним поворотам інколи бракує гостроти. Та все ж серіал має добру пресу й достатню авдиторію. Так, вебагрегатор рецензій Rotten Tomatoes показує рейтинг схвалення 67 % на основі 30 відгуків. Консенсус критиків сайту такий: «Агентство розміщує свій зірковий акторський склад у розкішно знятому світі шпигунства». Інший впливовий агрегатор Metacritic присвоїв оцінку 66 зі 100 на основі 21 рецензії, вказуючи на «загалом сприятливі відгуки».

 

Кадр серіалу «Агентство»

Звісно, нас тут цікавить українська тема. Передана вона більш-менш коректно, хоча натурні зйомки проходили в Естонії. Типажі, одяг, ситуації впізнавані. Є й емоційно точні моменти, зокрема, коли Бутенко показує Ремі значення символу тризуба, переданого трьома пальцями — «Україна-завжди-вільна». Власне сцени зіткнень з окупантами вирішені в стандартному Рембо-стилі — тріо кмітливих і хоробрих мужчин пачками валять ворожу біомасу. Рудинський, хай і має небагато екранного часу, надає Бутенку характер, що запам’ятовується — бідовий і трохи кумедний звитяжник, рудоголовий розбишака.

Це не перший серіал з українською тематикою. Але по ньому серед іншого можна зрозуміти, як західні продюсери сприймають нас і нашу війну. Це питання не другорядне, адже є цілий пригодницький жанр про порятунок світу чи розв’язання глобальної кризи на різних континентах, й Україна через війну регулярно виникатиме там як місце дії.

«Агентство»: шпигунська сага, по який можна зрозуміти, як західні продюсери сприймають нас і нашу війну - Фото 2

Постер серіалу «Агентство»

Звісно, в якості локацій із міркувань безпеки використовуватимуться постсоціалістичні країни зі схожими краєвидами, але важливіше те, що українців грають українці, що в нас з’явилися актори, а також режисери, продюсери, оператори, що органічно вписуються у світове кіновиробництво. І це не зникне після нашої перемоги.

Колаж: Микола Шиманський, «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Украина США российская агрессия
Источник материала
loader
loader