Четвертий європейський глава держави публічно засудив втручання Ілона Маска в політику країн Євросоюзу
Четвертий європейський глава держави публічно засудив втручання Ілона Маска в політику країн Євросоюзу

Четвертий європейський глава держави публічно засудив втручання Ілона Маска в політику країн Євросоюзу

Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре висловив стурбованість через втручання американського мільярдера Ілона Маска в демократичні процеси та внутрішні справи інших країн.

В інтерв’ю Норвезькій телерадіомовній корпорації (NRK) у понеділок Стьоре зазначив: «Мене турбує те, що людина, яка має величезний доступ до соціальних мереж і значні фінансові ресурси, так безпосередньо втручається у внутрішні справи інших країн. Це не те, як повинні складатися відносини між демократичними країнами та їхніми союзниками».

Стьоре сказав це під час політичної програми Politisk kvarter у відповідь на запитання про побоювання Маска щодо можливого втручання в парламентські вибори в Норвегії, призначені на вересень.

Занепокоєння викликані останніми заявами Маска щодо таких країн, як Німеччина, Велика Британія та Італія.

Стьоре наголосив на необхідності єдиної скоординованої відповіді на таке втручання.

«Якби ми побачили це в Норвегії, я сподіваюся та припускаю, що весь норвезький політичний спектр застеріг би від цього й дистанціювався б від таких дій», – зазначив він.

Президент Франції Емманюель Макрон у понеділок розкритикував Ілона Маска під час зустрічі з послами в Єлисейському палаці.

«Хто б міг повірити, якби десять років тому нам сказали, що власник однієї з найбільших соціальних мереж буде підтримувати новий реакційний інтернаціонал і безпосередньо втручатиметься у вибори, наприклад у Німеччині», – заявив Макрон.

Маск раніше підтримав крайню праву німецьку партію «Альтернатива для Німеччини» (АдН). Маск не раз висловлювався на підтримку німецьких ультраправих у своєму акаунті в X, а наприкінці грудня опублікував у газеті Welt am Sonntag скандальну колонку, в якій назвав АдН «останньою надією» для Німеччини.

У грудні після теракту в Магдебурзі Маск назвав канцлера Олафа Шольца «некомпетентним дурнем» і заявив, що той має негайно піти у відставку.

Шольц особисті нападки Маска ігнорував. Але в суботу на пресконференції заявив, що Маск підтримує праворадикальні сили не лише в Німеччині, що категорично неприйнятно.

«Новим є той факт, що це – глобальний медіапідприємець. Новим є також те, що незрозуміло, як за допомогою алгоритмів формуються громадські думки», – сказав Шольц.

Поведінкою Маска стурбовані й політики у Британії. У понеділок власник Х опублікував опитування про те, «чи повинна Америка звільнити народ Британії від їхнього тиранічного уряду».

Тільки за останній тиждень Маск закликав ув'язнити британського прем'єр-міністра Кіра Стармера, звільнити з в'язниці ультраправого активіста Томмі Робінсона та замінити ним соратника Трампа, Найджела Фараджа, на посаді лідера партії Reform UK, перераховує Bloomberg.

Після цього високопосадовці трьох найбільших партій Британії у приватному порядку закликали союзників Трампа переглянути його відносини з Маском, пише агентство.

При цьому Кемі Баденок, лідер британської опозиційної Консервативної партії, називає себе «великим шанувальником» Маска, заявляючи, що він робить «фантастичний» вклад у свободу слова.

Маск пообіцяв зробити значну пожертву правій Reform UK, яка налічує всього п'ять членів у 650-місному парламенті Великої Британії та яку очолює Найджел Фарадж.

У п’ятницю, виступаючи перед членами партії, Фарадж назвав Маска «героєм», але через 48 годин Маск написав у X, що Фарадж «не має того, що потрібно», і що партії потрібен новий лідер.

Источник материала
loader
loader